یك وكیل دادگستری:

دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه تأكیدی بر موكدات قانونگذار است

دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه تأكیدی بر موكدات قانونگذار است ثبت آسان: یك وكیل دادگستری اظهار داشت: همانطور كه در قانون اساسی و قوانین عادی بر حفظ حقوق عامه تاكید و تصریح شده است؛ رئیس قوه قضائیه هم در دستور العمل «نظارت و پیگیری حقوق عامه» به قضات یادآوری كرده كه به این مساله توجه نمایند.


امیر حسین آبادی در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: قسمتی از اینگونه دستورالعمل ها در قانون اساسی و باز در قوانین عادی وجود دارد و اگر این دستورالعمل هم ابلاغ نمی شد ما خلائی در زمینه نظارت و پیگیری حقوق عامه نداشتیم ولی به جهت اینكه مقامات قضائی خصوصاً دادستان ها و دادستان كل كشور بخواهند در این زمینه نظارت داشته باشند؛ مجدداً رئیس قوه قضائیه آنرا یادآوری كرده و مورد تاكید قرار داده است.
وی ادامه داد: مطلب خاصی كه مخالف قوانین باشد، در دستورالعمل اخیر ندیدم و اگر موردی بود كه مغایر با قانون اساسی یا قوانین عادی باشد، قضات طبق اصل ۱۷۰ قانون اساسی مكلف اند كه آن قسمت را اجرا نكنند.
این وكیل دادگستری اشاره كرد: دستور العمل «نظارت و پیگیری حقوق عامه» تأكیدی بر موكدات قانونگذار است و همانطور كه در قانون اساسی و قوانین عادی بر حفظ حقوق عامه تاكید و تصریح شده است؛ رئیس قوه قضائیه هم در این دستور العمل به قضات یادآوری كرده كه به این مساله توجه نمایند.
حسین آبادی درانتها اظهار داشت: همانطور كه در مسائل اسلامی و قرآن و احادیث ما راجع به تذكر و یادآوری سفارش زیاد داریم؛ این دستور العمل هم یادآوری برای قضات است تا حفظ حقوق عامه و پیگیری آنرا مدنظر داشته باشند.1397/11/19
02:41:22
5.0 / 5
4579
تگهای خبر: رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است