دادستان اردبیل:

خط قرمز ما در چهارشنبه سوری تأمین آرامش و امنیت خانواده هاست

خط قرمز ما در چهارشنبه سوری تأمین آرامش و امنیت خانواده هاست ثبت آسان: دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اظهار داشت: خط قرمز ما در چهارشنبه آخر سال تامین امنیت و آرامش خانواده هاست و اجازه نخواهیم داد نظم عمومی به هم بخورد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، سیدناصر عتباتی در جلسه ستاد تمهید مقدمات و هماهنگی برای برگزاری چهارشنبه سوری كم حادثه در اردبیل اظهار نمود: ما در چهارشنبه آخر سال همواره با برخی حوادث ناگوار و نگرانی از جانب خانواده ها روبرو بودیم كه امسال با هماهنگی و همكاری همه دستگاه ها تلاش می نماییم تا میزان این حوادث ناگوار به حداقل برسد.
وی تصریح كرد: به نسبت دو سال قبل در سالجاری و در این ایام پایانی سال میزان حوادث ناگوار در سطح استان اردبیل بخصوص مركز استان به حداقل رسیده و ما تابحال حادثه تلخ و تاسف بار نظیر قطع عضو و یا مرگ و میرها را شاهد نبودیم.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل رویكرد اصلی را در كاهش حوادث چهارشنبه آخر سال پیشگیرانه و مبتنی بر برنامه های آموزشی از جانب رسانه ها، صدا و سیما و آموزش و پرورش اعلام نمود و اظهار داشت: ما باید به سمتی حركت نماییم تا آگاهی عموم هموطنان بخصوص خانواده ها و جوانان و نوجوانان افزایش یافته و حوادث تلخ و ناگوار این روز به حداقل برسد.
عتباتی بیان كرد: در ایام گذشته محموله هایی در سطح كشور و استان اردبیل حاوی مواد محترقه و توزیع آن در مناطق مختلف كشف شد كه این امر كه با هوشیاری نیروی پلیس انجام شد زمینه كاهش صدمه ها و ارتقای آرامش و آسایش مردم را فراهم نموده است.
وی افزود: ما به هیچ وجه مخالف شادی و سرزندگی مردم نیستیم بلكه بر این باوریم كه باید با اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده اجازه ندهیم تا عده ای اخلالگر نظم عمومی امنیت و آرامش جامعه را به هم بزند.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اظهار داشت: ما به شادی و سرزندگی جامعه و خانواده ها اعتقاد راسخ داریم و بر این باوریم در این روزهای پایانی سال مردم باید شاد و سالم باشند ولی در كنار این شادی، امنیت و آرامش هم باید به شایستگی رعایت شود.
عتباتی خاطرنشان كرد: ما به شدت با اخلاگران نظم عمومی كه با ایجاد صدای مهیب و حتی انفجارهای خطرناك آرامش و امنیت مردم را به مخاطره می اندازند برخورد می نماییم و به ضابطان قضائی اعلام كردیم به جد با برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه برخوردی جدی داشته باشند.
وی اظهار داشت: ما به صورت منطقی و معقول اقدامات و فعالیت های خویش را انجام می دهیم و از خانواده ها انتظار داریم اجازه ندهند فرزندانشان با تهیه و پخش مواد خطرناك نه تنها سلامت خویش را به خطر بیندازند بلكه آرامش جامعه را هم بر هم نزنند.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از نهادهای خدمات رسان بخصوص آتش نشانی، اورژانس و سایر دستگاه ها خواست؛ تا در این ایام به شكل آماده باش در خدمت هموطنان بوده و اجازه ندهند چهارشنبه سوری به چهارشنبه سوزی تبدیل گردد.
عتباتی اظهار نمود: با مجموعه پلیس بخصوص یگان امداد، پلیس آگاهی و امنیت و امداد و همینطور اماكن هماهنگی های لازم انجام شده تا از ساعت ۱۶ عصر سه شنبه هفته آینده همزمان با شب چهارشنبه سوری پاساژها و مراكز خرید تعطیل شده و نسبت به تخلیه این مكان ها اقدام گردد.
وی تصریح كرد: آموزش و پرورش هم اقدامات خوبی را در بحث آموزش دانش آموزان در مورد خطرات و صدمه های مواد محترقه و آتش سوزی های احتمالی انجام داده اند كه امیدواریم این برنامه ریزی ها به سلامت و ارتقای نشاط جامعه كمك كنند.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل به فعالیت گشت های محله محور بسیج، مبارزه با فروشندگان اقلام اولیه مواد محترقه و پلمب این مراكز اشاره نمود و اضافه كرد: ما از اصناف و اتحادیه ها انتظار داریم تا در این زمینه همكاری لازم را انجام دهند تا ما شاهد فروش اقلام اولیه و مواد مورد نیاز برای تهیه مواد آتش زا و محترقه نباشیم.
عتباتی حضور پلیس را در پمپ بنزین ها و همینطور مكان های صدمه زا خاطرنشان كرد و بیان كرد: پمپ بنزین ها باید از فروش دستی بنزین و سایر مواد آتش زا جلوگیری كرده و اگر سودجویانی را در این زمینه مشاهده نماییم بطور قطع با آن برخورد خواهیم كرد.
ایشان در ادامه خطاب به پلیس راهور اظهار داشت: پلیس راهور هم باید ترافیك این ایام را كنترل كرده و اجازه ندهند برخی افراد از فضای شلوغ بهره برده و نیات شوم خویش را به نتیجه برسانند.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل به آماده باش اورژانس و بیمارستان ها برای پذیرش حادثه دیدگان احتمالی اشاره نمود و اظهار داشت: شهرداری باید نسبت به جمع آوری لاستیك مستعمل خودروها و همینطور پلیس نسبت به حفاظت از اماكن دولتی و بانك ها اقدام نموده و با هرگونه رفتار مخاطره آمیز رفتاری جدی داشته باشند.
عتباتی تصریح كرد: ما در جهت اقدامات پیشگیرانه، توجیهی و ارشادی از خانواده ها انتظار داریم تا فرزندان خویش را در این ایام بیشتر كنترل كرده و در صدمه ها و رخدادهای تلخ اطرافیان را گرفتار نگرانی و تنش نكنند.
او همینطور خط قرمز پلیس و سایر مجموعه های قضایی را در چهارشنبه آخر سال تامین امنیت و آرامش خانواده ها اعلام نمود و اظهار داشت: هر كس بخواهد در این ایام با رفتار مخاطره آمیز آرامش عمومی را بر هم بزند بعنوان اخلاگران نظم و امنیت عمومی بازداشت شده و تا آخر تعطیلات نوروزی در بازداشت بوده و با تهیه و تدارك پرونده به مراجع قضایی جهت برخورد جدی تر ارجاع داده خواهند شد.1397/12/25
11:54:46
5.0 / 5
4330
تگهای خبر: بانك , خدمات , خودرو , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است