رئیس كل دادگستری استان زنجان:

جمعیت كیفری زندان ها از چالش های جامعه ما است

جمعیت كیفری زندان ها از چالش های جامعه ما است ثبت آسان: رئیس كل دادگستری استان زنجان اظهار داشت: جمعیت كیفری زندان ها برازنده كشور اسلامی ما نیست.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، منطقه زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیاركی شامگاه دوشنبه در مراسم جشن گلریزان شهرستان خرم دره با اشاره به اینكه یكی از چالش های جدی كه امروز جامعه ما با آن مواجه می باشد، جمعیت كیفری زندان ها است، اظهار نمود: برای این مورد می بایست چاره اندیشی شود، چونكه این تعداد زندانی برای كشور اسلامی برازنده نیست.
وی اشاره كرد: از راهكارهای حل اساسی مشكل جمعیت كیفری می توان به فرهنگ سازی و لزوم تغییر بعضی از قوانین و مصوبات اشاره نمود.
صادقی نیاركی با تاكید بر اینكه گذشت و روحیه ایثار هم می تواند در حل خیلی از مشكلات جامعه چاره ساز باشد، افزود: نتیجه نارسایی های اقتصادی كه در كشور شاهد آن هستیم، در بعضی مواقع مربوط به تشكیل پرونده و رفتن به زندان افراد است.
این مسئول اشاره كرد: رعایت نظم عمومی، انتظام بخشی به جامعه، رعایت حدود و مقررات جامعه، احترام به قوانین و هم نوعان، از اصول مسلم دادگستری است تا جایی كه در جشن های گلریزان هم به این موضوعات توجه ویژه شده و به كسانی كه در حق دیگران ظلم كرده و باعث اختلال در نظم عمومی شوند، كمك نخواهد شد.
رئیس كل دادگستری استان زنجان اشاره كرد: در میان زندانیان كسانی هستند كه رفتن شان به زندان به دست خود و عامدانه نبوده است كه همچون آنها می توان به محكومان مالی، محكومان مهریه و جرایم غیرعمد مانند تصادفات اشاره نمود.
وی، حضور افراد در جشن گلریزان و مجالس خیریه را سعادت اخروی دانست و بیان كرد: خیلی از انسان ها هستند كه مال و دارایی فراوان دارند اما توفیق حضور در مجالس خیریه و دل بخشیدن را ندارند.
این مسئول با بیان این مطلب كه از محل كمك ها، افراد آبرومند می توانند به آغوش خانواده بازگشته و به زندگی سالم خود ادامه دهند، خاطرنشان كرد: آزادی زندانیان غیرعمد و بی گناه سبب می شود از گزند خیلی از صدمه های اجتماعی كه به واسطه نبود سرپرست خانوار برای خانواده ها به وجود می آید، در امان بمانیم.
رئیس كل دادگستری استان زنجان اشاره كرد: زندانیان بسیاری با جرایم مختلف در زندان ها به سر می برند اما حدود ۲۰۰ نفر از آنان مشمول دستورالعمل جشن گلریزان شده اند.
1398/02/24
21:37:35
5.0 / 5
4359
تگهای خبر: اقتصاد , رئیس , سرپرست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است