اشتغال با بهره برداری از صنایع دستی در زنجان

اشتغال با بهره برداری از صنایع دستی در زنجان به گزارش ثبت آسان مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان اظهار داشت: بهره برداری از ناحیه های كارگاهی صنایع دستی ؛ظریفان؛ و ؛نیكان؛ در زنجان حدود یك هزار فرصت شغلی بوجود می|آورد.


یحیی رحمتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: با عنایت به تقاضاهایی كه تابحال از جانب صنعتگران صنایع دستی برای استقرار در 103 كارگاه شهرك صنایع دستی ظریفان عرضه شده است و هم با در نظر داشتن ظرفیت های دیگر این مجموعه در بخش تجاری و پذیرایی، انتظار می رود برای 460 نفر در شهرك صنایع دستی 'ظریفان' شغل تولید شود.
وی ادامه داد: ظرفیت اشتغال زایی شهرك صنایع دستی 'نیكان' هم بیش از 500 نفر بر آورد شده است.
گفتنی است ناحیه كارگاهی صنایع دستی شماره یك موسوم به 'ظریفان' در محدوه عوارضی زنجان - قزوین و ناحیه كارگاهی صنایع دستی شماره 2 موسوم به' نیكان' در محدوده عوارضی زنجان - تبریز به منظور استقرار واحدهای تولید و عرضه صنایع دستی در دست طراحی و اجرا هستند و بعد از احداث در اختیار فعالان صنایع دستی قرار خواهند گرفت.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان اظهار داشت: این 2 پروژه كه با همكاری شركت شهرك های صنعتی در حال انجام است، به عنوان یك مدل اجرایی در كشور مطرح است.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، در زمان حاضر بالغ بر 45 هزار نفر در استان زنجان در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند كه تا كنون فعالیت حدود 9هزار و 600 نفر از آنان ثبت و شناسنامه دار شده است.
گفتنی است بیشترین بخش تولید صنایع دستی استان زنجان در حوزه صنایع فلزی همچون مسگری و چاقو سازی است.
چاروق دوزی، گلیم بافی و ملیله كاری هم از دیگر رشته ها و فعالیت های عمده در حوزه صنایع دستی در استان زنجان است.


 

1396/08/29
11:27:02
5.0 / 5
5265
تگهای خبر: تولید , صنعت , اشتغال , كارگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است