كارگران 11 اردیبهشت تعطیل اند

كارگران 11 اردیبهشت تعطیل اند ثبت آسان: تسنیم نوشت: رئیس فراكسیون كارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده 63 قانون كار اظهار داشت: روز كارگر برمبنای قانون كار، روز تعطیل رسمی برای كارگران شمرده می شود و كارفرمایان حق ندارند در این روز كارگران را وادار به كار كنند.


علیرضا محجوب با بیان این مطلب اضافه كرد: روز كارگر برمبنای قانون كار، روز تعطیل رسمی برای كارگران شمرده می شود و كارفرمایان حق ندارند در این روز كارگران را وادار به كار كنند. وی با اشاره به ماده 63 قانون كار جمهوری اسلامی ایران گفت: علاوه بر تعطیلات رسمی كشور، روز كارگر( 11 اردیبهشت)نیز جزو تعطیلات رسمی كارگران بشمار می رود. بدین سبب كارگران در این روز مانند جمعه ها، تعطیل هستند و می توانند از تنها روز خود در سال استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه طبق قانون كارفرما اجازه ندارد كارگر را به اضافه كاری وادار كند اظهار داشت: هر چند كارفرمایان و پیمانكاران، این روز را به مثابه ی روز كاری برای كارگران تلقی كرده و آنها را بعضاً مجبور به كار می كنند اما قانون كار تاكید بر تعطیل رسمی برای كارگران دارد. محجوب اظهار داشت: روز جهانی كارگر برمبنای قوانین قانون كار برای كارگرانی كه تابع این قانون هستند روزی تعطیل شمرده می شود كه مزد آن نیز مطابق ایام تعطیل سال باید به كارگران پرداخت گردد و اگر به هر دلیلی كارخانه ای تعطیل نشود، اولاً باید حضور در كار كارگران با توافق بین كارگران و كارفرما باشد و ثانیاً مطابق اضافه كاری در روز تعطیل برای كارگران محاسبه شود. ۲۲۳۲۲۴


منبع:

1398/03/22
15:12:58
5.0 / 5
3974
تگهای خبر: رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است