بازار یك میلیارد دلاری دیجیتال!

بازار یك میلیارد دلاری دیجیتال! ثبت آسان: صنعت خدمات ارزش افزوده بعنوان یكی از پتانسیل های بالقوه ارزآوری، اشتغال زایی و رونق اقتصادی در سال های اخیر رشد شایان توجهی داشته است.در همین راستا مدیر كل سرویس های ارزش افزوده همراه اول در تازه ترین اظهارنظر پیرامون تجربه موفق سرویس های ارزش افزوده اصرار كرد كه با تاكید بر دانش و چابكی نیروهای جوان و فعال این صنعت، تحقق بازار یك میلیارد دلاری تولید محتوای دیجیتال با استفاده از زیر ساخت های موجود در كشور امری لازم و در دسترس می باشد.
ابوذر مهرمنش در مقاله ای كه در روزنامه "فناوران اطلاعات" به چاپ رسید با استناد بر آمارهای جهانی و نمودارهای ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات انگلستان، از موفقیت چشم گیر این صنعت در كشور و روند رو به كاهش نرخ شكایات مشتریان در مقایسه با اپراتورهای بزرگ دنیا آگاهی داد و اعلام نمود كه شاخص رضایت مشتركین در پاییز سال ۹۷ بیشتر از ۱۰ درصد نسبت به زمان مشابه در سال ۹۶ بهبود یافته است.
مهرمنش همین طور اشاره داشت كه اگر تصویر درستی از خدمات ارزش افزوده به مردم ارائه شود، مشخص خواهد شد كه این خدمات فراتر از تصور عمومی با زندگی مردم عجین شده است.
امروزه كسب وكارهای نوپای زیادی در كشور آغاز به فعالیت نموده اند؛ كسب وكارهایی كه هر یك به طریقی قسمتی از نیازهای مردم را هدف قرار داده و در امتداد تسهیل امور ایشان می كوشند. با عنایت به اینكه شاكله مدلهای درآمدی بیشتر این كسب وكارها مبتنی بر پرداخت خرد است، بی شك استفاده از ظرفیت های پرداخت اپراتوری كمك شایانی به پیشرفت این كسب وكارها می كند.
از طرفی با عنایت به ظرفیت های بازار تولید محتوای دیجیتال و نیروی انسانی این حوزه، لزوم تلاش مضاعف در بهره برداری از فرصت های پیدا و پنهان این صنعت چند برابر شده است. تولید محتوای دیجیتال در بازار رقابتی امروز یكی از راهكارهای باارزش برای ایجاد اشتغال محسوب می شود. بی گمان توجه بیشتر به كسب و كارهای مبتنی بر ارزش افزوده امكان دستیابی به بازار یك میلیارد دلاری تولید محتوای دیجیتال را فراهم می آورد.
باتوجه به صحبت های مدیر كل سرویس های ارزش افزوده همراه اول می توان دریافت كه این صنعت بعنوان بازاری نوپا و مملو از فرصت، دریچه ای است برای تحقق رونق تولید و كاهش نرخ بیكاری در كشور. در این راستا و با عنایت به پیشرفت چشم گیر خدمات ارزش افزوده در ایران می توان آینده روشنی را برای كسب وكارهای دیجیتال متصور بود، به شرطی كه با تمام توان برای كمك به این صنعت وارد عمل شد و راه را برای ورود به این عرصه و رقابت در بازار جهانی تسهیل كرد.
ابوذر مهرمنش در انتهای صحبت های خود نیز در مورد فرصت بی نظیری كه می شود از تهدیدات موجود در این صنعت ایجاد كرد، صحبت كرد: «آیا نمی توانیم اجازه دهیم كه شركت های فعال با تقویت خودشان به سراغ بازارهای خارجی بروند و همه با هم از فواید آن بهره مند شویم؟ حضور در بازارهای خدمات دیجیتال بین المللی یك فرصت مهم برای كسب درآمد و نیز ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی است كه با عنایت به افزایش قیمت ارز با یكی از ساده ترین اشكال صادرات در چارچوب ارائه محتوای دیجیتال از اهمیت و اولویت فوق العاده ای برخوردار می باشد. با توجه به این پتانسیل بزرگ برای حضور در بازارهای منطقه ای و جهانی و با فرصت كم نظیری كه برای صادرات پیش آمده است. اگر نتوانیم آنرا محقق نماییم باید از این فرصت سوزی شرمنده آیندگان مان باشیم»
۲۱۲۱


منبع:

1398/04/28
11:13:13
5.0 / 5
4926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است