امنیت كسب و كارها در فضای مجازی

امنیت كسب و كارها در فضای مجازی به گزارش ثبت آسان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر مبنای تكالیف تعریف شده در بخش اجبار های امنیتی شبكه ملی اطلاعات، سفارش های ارتقای امنیت را برای توزیع كنندگان برنامه های سامانه ها هوشمند تهیه و منتشر نمود.


به گزارش شنبه تارنمای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات اعلام نمود: برای تهیه سفارش های ارتقای امنیت مطالعه های دقیقی با كمك صاحب نظران انجام گرفت و در نشست مشترك با مدیران كسب و كارهای مرتبط در بخش توزیع و انتشار برنامه های كاربردی تلفن همراه و دریافت نظر مشورتی و دیدگاه ها و دغدغه های ایشان، اولین بسته تهیه و نهایی شد.
سید هادی سجادی یكی از مشكلات صاحبان كسب و كارها برای اجرای این سفارش نامه را نداشتن تجهیزات آزمایشگاهی عنوان نمود و اضافه كرد: مقرر شد تا زمان تامین و تكمیل شدن آزمایشگاه های مربوط به هریك از توزیع كنندگان محتوا، مركز ماهر با درنظر گرفتن اولویت هایی نظیر اهمیت برنامه و تعداد مخاطبان، ارزیابی های لازم را انجام و در صورت وجود مخاطرات احتمالی، مراتب را به تولید كننده و توزیع كننده برنامه به صورت مستقیم اطلاع دهد.
وی افزود: این سفارش نامه در سه بخش تهدیدهای توزیع برنامه ها، سفارش های امنیتی برای رفع این تهدیدها و استانداردهای فنی دنیا برای امن سازی برنامه های كاربردی موبایلی انتشار یافته است.
سجادی ادامه داد: علاقه مندان برای دریافت متن كامل این اجبار ها می توانند با استفاده از سایت رسمی سازمان فناوری اطلاعات ایران یا سایت مركز ماهر اقدام كنند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در صفحه توئیتر خود نوشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجبار های اساسی در طراحی برنامه های تلفن همراه (Appها) را تدوین كرده است.
محمد جواد آذری جهرمی اضافه كرد: مسائل مهمی مانند رعایت سطوح دسترسی و رعایت حریم خصوصی در این سفارش نامه وجود دارد.
وی ادامه داد: فروشگاه برنامه های تلفن همراه این اجبار ها را بررسی و با اعطای نشان به كاربر نهایی رعایت آنها در برنامه ها را اطلاع رسانی می كنند.
(app) مخفف Application است كه به نرم افزار یا برنامه رایانه ای بویژه در بستر تلفن همراه گفته می گردد.
 

1396/09/04
22:38:45
5.0 / 5
4831
تگهای خبر: تولید , سازمان , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است