مدیر كل زندان های استان تهران:

باید نقش حمایتی مادران زندانی درخانواده هایشان تقویت شود

باید نقش حمایتی مادران زندانی درخانواده هایشان تقویت شود به گزارش ثبت آسان مدیر كل زندان های استان تهران بر تقویت نقش حمایتی مادران زندانی در خانواده های شان تاكید نمود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره كل زندان های استان تهران، سیدحشمت الله حیات الغیب با تاكید بر لزوم رسیدگی بیشتر به مشكلات زنان زندانی اظهار داشت: برای رفع مشكلات اجتماعی باید كوشش نماییم مادران زندانی ارتباط خویش را با فرزندان از راه ملاقات ها یا تماسهای تلفنی بیشتر حفظ نمایند و در این راه قضات ناظر ندامتگاه بیشتر از مراكز دیگر در مورد این قشر از مددجویان، مساعدتهای قضایی اعمال می كنند.
مدیر كل زندان های استان تهران در بازدید از ندامتگاه شهرری اظهار نمود: مادران نه تنها از نظر روانی می توانند به فرزندان خود امنیت و آرامش را القا كنند بلكه می توانند آنان را به منظور زندگی در جامعه و پذیرش مسئولیت های آن هم آماده كنند، بنابراین باید كمك بیشتری به این قشر صورت گیرد تا ضمن بازگشت آبرومندانه مادران زندانی به جامعه، نقش حمایتی آنان در خانواده هایشان تقویت شود.
وی افزود: ریشه مشكلات و اختلالات رفتاری افرادی كه در اجتماع از نظر شخصیتی گرفتار مشكل هستند و مدام گرفتار تشویش، نگرانی و اضطراب می باشند باید در خانواده آنان جستجو كرد. بنابراین توجه به فرزندان مادرانی كه زندانی هستند، اهمیت زیادی دارد.
حیات الغیب همینطور اضافه كرد: با داشتن خانواده ای سالم می توان جامعه ای سالم داشت و برای رفع مشكلات اجتماعی باید كوشش نماییم مادران زندانی ارتباط خویش را با فرزندان از راه ملاقات ها یا تماسهای تلفنی بیشتر حفظ نمایند و در این راه قضات ناظر ندامتگاه بیشتر از مراكز دیگر در مورد این قشر از مددجویان مساعدت های قضایی اعمال می كنند.
او همینطور اظهار داشت: فرزندان یك خانواده از والدین بخصوص مادر الگوبرداری می كنند به همین خاطر، نقش مادران در شكل گیری رفتارهای اجتماعی فرزندان پر رنگ است ولی متأسفانه امكان دارد در خانواده هایی كه مادر زندانی است، كودكان نتوانند مشكلات خویش را با خانواده در بین بگذارند و از اینجاست كه گرایش به بزهكاری از همان سنین نوجوانی آغاز گردد.
بر طبق این گزارش، مدیر كل زندان های استان تهران در بازدید از تمام قسمت ها و بخش های ندامتگاه شهرری مانند كلاس ها، باشگاه و فضاهای ورزشی، بهداری، آشپزخانه و غذاخوری ها، ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته اخیر، بر لزوم تسریع در روند عمرانی و زیباسازی اماكن تاكید كرده، ضمن گفتگو با مددجویان دستورات لازم را صادر كرد.1398/08/14
23:26:28
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: اداره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است