مدیركل تعزیرات حكومتی فارس:

نظارت بر بازار تشدید شده است

نظارت بر بازار تشدید شده است به گزارش ثبت آسان ایسنا/فارس مدیركل تعزیرات حكومتی استان فارس با اشاره به تشدید نظارت ها بر بازار در ایام اخیر، تصریح كرد كه برخورد با گرانفروشی و گرانفروشان، قاطع و شدید خواهد بود.


علی مبشری چهارشنبه ۶ آذر اظهار داشت: برای نظارت بر بازار و برخورد با گرانفروشی احتمالی ناشی از افزایش قیمت بنزین، گشت های نظارتی با همكاری اتاق اصناف و بازرسی سازمان صمت تشدید خواهد شد و انشالله نظارت ها به نحوی پیش خواهد رفت كه شاهد افزیش قیمت ها نباشیم.
وی با اشاره به اینكه بازرسی از همه صنوف، انبارها و تولیدكنندگان صورت خواهد گرفت، افزود: قانون گذار برای سودجویانی كه با سوءاستفاده از شرایط موجود مبادرت به احتكار كالا یا به هر نحوی اختلال در بازار می كنند مجازات سنگینی را پیشبینی شده و پرونده های متخلفین هم با سرعت و جدیت رسیدگی می شود.
مدیر كل تعزیرات حكومتی فارس از افزایش ساعات حضور گشت های سیار تعزیرات تا ساعت ۲۱ اطلاع داد و اظهار داشت: اكیپ های نظارتی همینطور در ساعات اولیه بامداد در میادین میوه و تره بار حضور خواهند داشت و با تخلفات در این عرصه برخورد خواهند كرد.
مبشری با اشاره به اینكه سهمیه بندی بنزین به نحوی انجام شده كه آثار تورمی نداشته باشد، اضافه كرد: مردم نگران افزایش قیمت ها نباشند و در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی مراتب را به سامانه پیامكی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ و تلفن گویای ۱۳۵ تعزیرات كه به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات و شكایات است اعلام كنند.
انجام ۱۳۰۰ بازرسی در آبانماه
وی همینطور با اشاره به اقدامات انجام شده در آبانماه امسال، اظهار داشت: گشت های مشترك تعزیرات حكومتی استان به همراه بازرسین سازمان صمت، استاندارد، جهاد كشاورزی و شبكه های بهداشت بیشتر از ۱۳۰۰ مورد بازرسی را در آبان ماه انجام داده اند.
مبشری با اشاره به اینكه این بازرسی ها از واحدهای صنفی، انبارها، كارخانجات تولیدی، میادین میوه و تره بار، كشتارگاه ها و مرغداری ها و دیگر صنوف و با هدف جلوگیری از وقوع تخلف انجام شده است، اضافه كرد: تعداد ۸۶ اكیپ بازرسی در این رابطه فعال است.
وی تصریح كرد: در این بازرسی ها به ۵۱۴ واحد تذكر داده شده و ۲۸۳ پرونده تخلفات هم تشكیل و به شعب تعزیرات حكومتی استان ارسال و به دنبال آن متحلفین به جریمه ۹۰۰ میلیون ریالی در حق دولت محكوم شده اند.
جریمه یك شركت وارد كننده متخلف
مدیر كل تعزیرات حكومتی فارس از محكومیت شركت وارد كننده تجهیزات صنایع فولادی به دلیل عدم ایفای تعهدات ارزی اطلاع داد.
مبشری در مورد جزئیات این پرونده اظهار داشت: با شكایت یك بانك دولتی از یك شركت وارد كننده تجهیزات صنایع فولادی، پرونده ای در شعبه ۴ تعزیرات استان تشكیل شده كه با احضار مدیر عامل شركت به تعزیرات و بازجویی از وی، تحقیقاتی پیرامون مبحث انجام شد.
مبشری اضافه كرد: طبق بررسی ها مشخص شد كه شركت مذكور به بهانه وارد كردن تجهیزات صنایع فولاد سازی، مبالغ هنگفتی ارز دولتی دریافت كرده اما به تعهد خود عمل نكرده است.
مدیر كل تعزیرات حكومتی فارس با اشاره به محرز شدن تخلف این شركت افزود: با تكمیل تحقیقات، شعبه رسیدگی كننده حكم به استرداد ۹۰۰ هزار یورو و ۵ میلیون یوان معادل ارز دریافتی شركت مذكور به بیت المال و تعلیق كارت بازرگانی مدیر عامل آن صادر كرد.1398/09/07
12:20:27
5.0 / 5
4469
تگهای خبر: بازار , بانك , تجهیزات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است