رییس سازمان بسیج حقوقدانان كشور:

۱۶ میلیون پرونده چالشی برای قوه قضاییه است

۱۶ میلیون پرونده چالشی برای قوه قضاییه است به گزارش ثبت آسان رئیس سازمان بسیج حقوقدانان كشور اظهار داشت: ۱۶ میلیون پرونده در دستگاه قضایی چالشی برای قوه قضاییه است.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، مهدی بهرامیان بامداد امروز (یكشنبه) در مراسم افتتاحیه دبیرخانه آموزش همگانی حقوق كه از جانب بسیج حقوقدانان در مجتمع فرهنگی حضرت ولی عصر (عج) برگزار شد، با اشاره به اینكه امسال برای نخستین بار هفته بسیج حقوقدانان داشتیم اظهار نمود: اتفاقی كه امروز رخ داده قرارداد معاضدت و رفع موانع تولید اشتغال با قرارگاه آموزش همگانی حقوق است. بسیج حقوقدانان رویكردهای بسیار خوبی را در سراسر كشور دارد و امیدواریم جریان سازی كه با عنایت به رویكرد جهادی كه حضرت آقا فرمودند آغاز كردیم را بتوانیم تسریع ببخشیم.

وی اضافه كرد: ظرفیت عظیم بوجود آمده نیازمند كمك همه دوستان است. دوستان حاضر در بسیج حقوقدانان سیاست گذار و راهبردگذار هستند و در حوزه اجرا ورود نمی كنند ولی با سیاست گذاری راه را باز می كنند. فرماندهان و گردان های ما در استان ها موضوعات را بررسی نموده و ما در اینجا تسهیل گری می نماییم تا جمعیت ۴۵ هزار نفری حقوقدانان در سراسر كشور بتوانند اقدام موثر برای نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

رییس بسیج حقوقدانان كشور با بیان اینكه امروز دبیرخانه آموزش همگانی حقوق را راه اندازی می نماییم، اظهار داشت: ابن مسئله برای جامعه بسیار ضروریست كه یكی از شعب آن طرح هر مسجد یك حقوقدان بوده كه چندین سال است بسیج حقوقدانان انجام می دهد و رئیس قوه قضائیه هم بر آن تاكید داشته اند.

بهرامیان با تاكید بر اینكه ما باید مسئولین قانونمدار داشته باشیم، عنوان كرد: فرهنگ قانونمداری باید اولویت جامعه قرار گیرد. همانطور كه ما می توانیم دانش آموز حقوق مدار داشته باشیم، سایر صنوف جامعه هم باید آنرا مد نظر قرار دهند كه مقام معظم رهبری هم در سیاست های كلی قانونگذاری بر آن تاكید نمودند و بسیج هم در سیاست های این امر پیش قدم خواهد شد.

وی تصریح كرد: ۱۶ میلیون پرونده در دستگاه قضایی چالشی برای قوه قضاییه است و این اقدامات بسیج حقوقدانان می تواند كاهش ورودی پرونده را باعث شود. به صورت مثال رسیدگی به ۱۰۰ پرونده حتی در ماه امر مشكلی است و این مسئله اتقان آرا را كم می كند و همینطور سبب ایجاد اشكال در صدور رای می شود.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان كشور افزود: در ابتدا باید ورودی پرونده را به دستگاه قضا كم نماییم چون این مسئله سبب كم شدن خشونت ها، ضرب و جرح، و اختلافات موجود خواهد شد.

بهرامیان اظهار نمود: دبیرخانه آموزش همگانی حقوق مجموعه هایی دارد و این آغاز راه است و همه عزیزان باید كمك كنند. ما پژوهشكده هایی داریم و اقدامات موثری برای صدمه شناسی و تنقیح قوانین و لوایح صورت خواهد گرفت كه اتفاق مباركی خواهد بود.

وی اضافه كرد: همینطور در هشتم دیماه همایش آیت الله امین برگزار می شود كه اتفاق جریان سازی است و با همكاری دانشگاه مقالات علمی دریافت خواهد شد و این همایش در دانشگاه علوم قضایی برگزار می گردد.

رئیس بسیج حقوقدانان كشور با اشاره به اینكه بحث مهم دیگر كه در حال برای ما اهمیت دارد مساله اقتصاد كشور است، اظهار نمود: اقتصاد و رونق تولید پاشنه آشیل كشور در چند دهه اخیر است. با عنایت به این كه اقتصاد ما وابسته به نفت می باشد صدمه هایی به اقتصاد ما وارد شده و روند فرامین اقتصادی ما شاید خیلی با الگوی ایرانی -اسلامی ما متناسب نباشد. سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از جانب رهبری نقشه راهی بود ولی مسئولین نتوانستند آن سیاست ها را به نحو احسن ایجاد كنند و هنوز هم مشكل داریم.

وی اضافه كرد: ما مبحث را بررسی كردیم و با عنایت به سروكار داشتن بسیج حقوقدانان با اساتید، وكلا و حقوقدانان، دیدیم دوستان كارگروه هایی تشكیل دادند اما آن مسائلی كه بتواند موانع تولید را رفع كند نبوده است.

بهرامیان افزود: فعالیت های خوبی در این زمینه انجام شده و پیشنهاد دادیم قرارگاهی تحت عنوان معاضدت و رفع موانع حقوقی و قضائی راه اندازی نماییم. ازاین رو كشور به ۱۰ منطقه محلی، موضوعی تقسیم شده و با عنایت به ظرفیت هایی كه در بسیج وجود دارد استفاده می نماییم و كمیته هایی در مجموعه قرارگاه بوجود آمده تا موضوعات در آنجا بیان شود و هر سال ۱۰ استان را پوشش دهیم و متخصصین هر استان حضور پیدا كنند. همینطور اگر قرار باشد اقدامی صورت گیرد با همكاری دستگاه ها و دستور دادستانی در استان انجام شود

وی تصریح كرد: امیدواریم بتوانیم با هم افزایی با اقشار مختلف در این برهه حساس كه مردم مشكلات عدیده دارند عمل نماییم چون احساس كردیم كه تكلیف پررنگی داریم.

رئیس بسیج حقوقدانان كشور اظهار نمود: در هفته بسیج جریانی را برای خدمت به مردم و تحت رهنمودهای امام خامنه ای ایجاد كردیم تا بتوانیم خدمتی به جامعه مخاطب داشته باشیم.

وی اضافه كرد: ان شاءالله ظرف ۴۵ روزه با همكاری دوستان آئین نامه اجرایی قرارگاه ها تایید و ابلاغ شود تا بتوانیم گزارش خوبی را عرضه دهیم. ۱۰ مجموعه اقتصادی را بررسی كردیم تا چرخه تولید بهتر بچرخد و امنیت روانی مردم بهتر تامین گردد.

بهرامیان در انتها اظهار داشت: بعضی اوقات مسئولین احتیاج به هل دادن و حتی در بعضی موارد عتاب دارند كه امیدواریم این ظرفیت در این مجموعه اتفاق بیفتد.
1398/09/10
21:06:23
5.0 / 5
4247
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است