سازمان تعزیرات حكومتی و انجمن تغذیه ایران تفاهم نامه امضا كردند

سازمان تعزیرات حكومتی و انجمن تغذیه ایران تفاهم نامه امضا كردند به گزارش ثبت آسان مراسم امضای تفاهم نامه بین سازمان تعزیرات حكومتی و انجمن تغذیه ایران با محوریت برگزاری گشت های مشترك تعزیرات با حضور كارشناسان انجمن تغذیه ایران برگزار گردید.به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان تعزیرات حكومتی، تفاهم نامه بین سازمان تعزیرات به نمایندگی آرش لشكری مدیركل پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان سازمان تعزیرات حكومتی و انجمن تغذیه ایران به نمایندگی جلال الدین میرزایی رزاز رئیس این انجمن با محوریت برگزاری گشت های مشترك با حضور كارشناسان انجمن تغذیه ایران در سه حوزه موسسات پزشكی غیرمجاز، اماكن ورزشی، ورزشگاه ها و فروشگاه ها و همینطور كارخانجات، شركت ها و شبكه های فعال در عرصه تولید، توزیع و فروش مواد غذایی و مكمل رژیمی به امضا رسید.

لشكری در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: مأموریت سازمان تعزیرات حكومتی و وزارت بهداشت مقابله با تخلفات حوزه سلامت است، اما در كنار آن یك مأموریت مهمتری وجود دارد كه آن پیشبینی، پیشگیری، حراست و حفاظت از صدمه هایی است كه سلامت جامعه را تهدید می كند، پس باید نگاه تازه ای به قوانین، مقررات، شیوه نامه ها و دستورالعمل های درون و برون سازمانی داشته باشیم و در همین راستا این تفاهم نامه منعقد شده است.

وی اضافه كرد: احتیاج به توضیح نیست كه زندگی انسان به غذا و مواد غذایی وابسته است و سلامت انسان هم در گرو سلامت و این مواد غذایی است كه مصرف می شود و همین مبحث لزوم رسیدگی دقیق و سریع به پرونده های حوزه بهداشت و درمان را بیشتر از پیش آشكار می كند تا مصرف كنندگان مواد غذایی به حق خودشان كه دسترسی مواد غذایی سالم ایمن و با كیفیت است، دست یابند.

لشكری خاطرنشان كرد: نحوه رسیدگی به تخلفات در رابطه با حوزه سلامت مطابق مواد ۴۱، ۴۲ و ۱۱ قانون تعزیرات حكومتی ویژه امور بهداشت، دارو و درمان پیشبینی شده است كه ابتدا توسط ناظران یا بازرسان گزارش تهیه و سپس به كمیسیون ماده ۱۱ و بعد از احراز به شعب رسیدگی كننده ارسال می شود.

وی اظهار نمود: راهبرد حاكمیت، دولت و به تبع آن سازمان تعزیرات صرفا مبارزه نیست بلكه امروزه راهبرد اصلی و اساسی تسهیل كسب و كار، رونق تولید و به گردش درآوردن چرخ كارخانه ها است.

مدیركل پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان سازمان تعزیرات با بیان این مطلب كه شاكله حاكمیت و دولت، امروزه مداخله هوشمندانه است، اظهار داشت: آنچه كه می تواند اقتصاد ما را در مقابل دشمنان مستحكم كند مداخله هوشمندانه است، هدف متعالی سازمان تعزیرات این است كه اجازه دهد كسب و كار حلال رونق پیدا كند.

وی تصریح كرد: امروز می توان با مشاركت بخش خصوصی، بخش زیادی از تخلفات را پیشبینی، پیشگیری و كنترل كرد و ضرورتی برای توقف و بعد از آن رسیدگی و بر چسب زنی نیست و تنها نیازمند مداخلات هوشمندانه هستیم.
1398/10/15
19:49:58
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است