رئیس كل دادگستری استان بوشهر خبر داد

حل مشكل صیادان استان بوشهر در زمینه تأمین سوخت

حل مشكل صیادان استان بوشهر در زمینه تأمین سوخت به گزارش ثبت آسان رئیس كل دادگستری استان بوشهر از حل مشكل صیادان استان بوشهردر زمینه تأمین سوخت اطلاع داد.به گزارش ثبت آسان به نقل از مركز رسانه قوه قضائیه علی جمادی رئیس كل دادگستری استان بوشهر با اشاره به سفر اخیر رئیس قوه قضاییه به استان بوشهر و حضور سرزده وی در اسكله بوشهر و بررسی مشكلات صیادان از نزدیك اظهار داشت: یكی از اشكالات مهم صیادان تلاش گر در استان بوشهر سهمیه بندی بنزین قایق های صیادی بود كه معیشت آنها را گرفتار مشكل كرده بود.

وی اضافه كرد: به دنبال پیگیری های قضایی و همكاری و همراهی دولت مشكل صیادان در استان بوشهر رفع گردیده و سهمیه بندی بنزین یارانه ای قایق های صیادی بر مبنای فرمول جهانی فائو تأمین شد؛ در این فرمول مصرف بنزین برپایه میزان دریاروی كه حداكثر ۲۱ روز در ماه است و قدرت موتور قایق تعیین می شود.

جمادی بیان نمود: بر این اساس سقف سهمیه بنزین یك هزار و ۵۰۰ تومانی قایق های صیادی یك هزار و ۲۰۰ لیتر در ماه تعیین شده كه بر این اساس قایق های صیادی برای دریافت سهمیه بنزین خود باید در سامانه تجارت آسان ثبت نام كرده باشند.

رئیس كل دادگستری استان بوشهر از صیادان بعنوان قشر زحمت كش و سخت كوش جامعه یاد كرد و اظهار داشت: مسئولین در جهت رفع مشكلات این قشر اهتمام ویژه داشته باشند كه در همین راستا دستگاه قضایی هم در كنار آنها قرار خواهد داشت.

بنا بر این گزارش؛ آیت الله رییسی رئیس قوه قضاییه در تاریخ هفدهم بهمن به استان بوشهر سفر كرد و ضمن بازدید سرزده از اسكله صیادی جفره، با حضور در جمع صیادان و ملوانان، دیدار صمیمانه و چهره به چهره با آنها داشت و در جریان مشكلات این قشر قرار گرفت؛ در این دیدار صیادان و ملوانان نسبت به مشكلات مختلف خود همچون سهمیه سوخت، قطع شدن پی در پی سامانه ها، پیاده نشدن مناسب دولت الكترونیك در اسكله، عدم بهره مندی از امتیاز سختی كار، امتیاز آب و نداشتن بیمه گلایه هایی را مطرح نمودند.

رییس قوه قضاییه از استاندار بوشهر خواست كه این موضوعات را پیگیری كند و به صیادان اطمینان خاطر داد كه مشكلات آنها بررسی و اگر در استان قابل حل بود از جانب استاندار و اگر در حوزه استانداری نبود، در تهران پیگیری خواهد شد.

وی در انتها خطاب به صیادان از آنها بعنوان قشر زحمتكش و سخت كوش یاد كرد و اظهار داشت: مسئولین باید در جهت رفع مشكلات تلاش كنند ما هم پیگیری نماییم كه عمل شود.
1398/12/08
10:15:15
5.0 / 5
4254
تگهای خبر: بیمه , ثبت , ثبت نام , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است