مدیركل زندان های استان همدان مطرح كرد

اقدامات ویژه و گسترده اداره كل زندان های همدان در مبارزه با كروناویروس

اقدامات ویژه و گسترده اداره كل زندان های همدان در مبارزه با كروناویروس به گزارش ثبت آسان ایسنا/همدان مدیركل زندان های استان همدان از اقدامات ویژه و گسترده درباره مبارزه با اپیدمی و شیوع كروناویروس در زندان های استان آگاهی داد و اظهار داشت: پیش از اعلام رسمی خبر شیوع كروناویروس در سطح كشور و استان، این اداره كل اقدامات پیشگیرانه خودرا در امتداد حفظ سلامت كاركنان و مددجویان برنامه ریزی، ساماندهی و اجرا كرده است و برای صیانت از خانواده های زندانیان به صورت منظم و طبق برنامه های گذشته مبادرت به اعطای ملاقات خانواده ها با زندانیان كرده و ملاقات ها استمرار دارد.


به گزارش روابط عمومی اداره كل زندان های همدان، پژمان پروین اقدامات دستگاه مربوطه را تشریح و اظهار نمود: با تشكیل اكیپ شخصاً از زندان های تابعه استان سركشی و ضمن تشكیل جلسات در محل، نیازها احصاء و دستور مقتضی صادر و حساسیت لازم نسبت به حفظ سلامت كاركنان و مددجویان در مراكز زیر مجموعه به وجود آمد.
وی افزود: با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در بهداشت و درمان زندان های تابعه كلاس های آموزشی برای كاركنان و مددجویان برگزار و آموزش های پیشگیرانه در زمینه جلوگیری از شیوع و اپیدمی بیماری ارائه شد.
مدیركل زندان های همدان اضافه كرد: در تمامی زندان های استان یك بند یا اتاق برای جداسازی و ایزوله كردن مددجویان دارای علامت در نظر گرفته شده است كه مددجویان بطور مرتب در طول شبانه روز مورد پایش قرار می گیرند.
وی ضدعفونی اماكن، طراحی و توزیع بروشور، نصب بنر و پوسترهای آموزشی در سطح زندان های استان را همچون اقدامات عنوان و تاكید كرد: آموزش های مذكور بوسیله سیمای زندان استمرار دارد.
مدیركل زندان های همدان در ادامه توزیع دستكش یك بار مصرف و ماسك در میان كلیه بازگشت كنندگان در مبادی ورودی به واحدهای ستادی و زندان های تابعه، نصب بیشتر از ۴۰ دستگاه هواكش استاندارد برای تهویه هوای محل اسكان مددجویان، تهیه و توزیع مواد ضدعفونی كننده و شوینده و تدوین برنامه غذایی ویژه طبق نظر كارشناس تغذیه برای كاركنان و مددجویان را از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با اپیدمی و شیوع كروناویروس در زندان های استان عنوان نمود.
وی در بخش دیگری از حمایت های بی دریغ و رهنمودهای رئیس سازمان زندان های كشور در خصوص تشكیل جلسات گوناگون و پیگیری های مستمر وی در طول مدت اخیر و تاكید بر حفظ سلامت كاركنان، سربازان وظیفه و مددجویان قدردانی كرد.
پروین ضمن تقدیر و تشكر از رئیس كل دادگستری و مراجع قضایی استان از اعطای مرخصی به مدت ۱۵ تا ۲۰ روز به بیشتر از ۱۱۰۰ نفر از مددجویان دارای صلاحیت، اخلاق و رفتار مناسب و تامین لازم آگاهی داد و اظهار داشت: درراستای اعطای مرخصی به مددجویان، استان همدان در كشور پیشتاز است.
مدیركل زندان های همدان تصریح كرد: تعامل گسترده و خوبی بین اداره كل با دانشگاه علوم پزشكی و معاونت های زیر مجموعه این دانشگاه وجود دارد و طی نشست های مختلف از توان و ظرفیت های مجموعه دانشگاه علوم پزشكی استان نیز در امتداد اقدامات پیشگیرانه بهره گرفته شده است.
او در آخر با تاكید بر اینكه در زندان های استان هیچ گونه علایم و نشانه ای از وجود ویروس كرونا مشاهده نشده است، اظهار نمود: كلیه زندانیان در مبادی ورودی توسط پزشكان و كادر بهداشتی، درمانی مورد غربالگری و كنترل علایم قرار می گیرند و مددجویان ضمن اسكان در بخش جداگانه ای با نام مراقبت و سلامت به مدت دو هفته وضعیت جسمانی آنان مورد معاینه و پایش قرار گرفته و بعد از اطمینان از سلامتشان به جمع سایر زندانیان منتقل می شوند.
منبع:

1398/12/09
23:27:05
5.0 / 5
3859
تگهای خبر: اداره , رئیس , سازمان , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است