كدخدایی:

برخی از صندوق های رأی زاهدان با موافقت شورای نگهبان بازشماری شد

برخی از صندوق های رأی زاهدان با موافقت شورای نگهبان بازشماری شد ثبت آسان: سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: برخی از صندوق های رای زاهدان با موافقت شورای نگهبان بازشماری شد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، عباسعلی كدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در صفحه اینستاگرام خودش نوشت:
«هفته پیش اعلام گردید كه برخی مقامات استان سیستان و بلوچستان در صحت انتخابات حوزه زاهدان تردید كرده و اصرار بر بازشماری صندوق ها دارند.
همكاران وزارت كشور هم برای ایجاد اطمینان بیشتر پیشنهاد نمودند در صورت موافقت شورای نگهبان بعضی از صندوق ها بازشماری شوند.
شورا با این مشكل مواجه بود كه باید ذی نفعان درخواست بازشماری كنند، علاوه اینكه حتما باید مستند باشد. باآنكه نامزدهای سوم و چهارم چندان میلی به بازشماری نداشتند لیكن در نهایت تقاضای بازشماری تقدیم هیات نظارت استان شد.
شورا هم باوجود اطمینان از صحت انتخابات، ضمن قبول این درخواست با اعزام بازرس و بازشماری ده صندوق مورد درخواست معترضین موافقت نمود.
اواخر هفته بازرس اعزام و با حضور نامزدهای معترض، هیات اجرایی، مقامات اجرایی استان و در مقابل دوربین های تلویزیون بازشماری شروع شد و بعد از شمارش ۴ صندوق، نه تنها در آرای نفرات معترض تغییری ایجاد نشد، بلكه آرای نفرات اول و دوم اندكی افزایش پیدا كرد. با درخواست معترضین از ادامه بازشماری خودداری شد و معترضین ضمن پذیرش نتایج، اذعان به صحت انتخابات این حوزه داشتند كه در مصاحبه های منطقه ای هم منعكس شد.
نتایج حاصله از بازرسی انتخابات در حوزه زاهدان نشان از دقت عمل هیات اجرایی و هم هیات نظارت در برگزاری انتخابات و نظارت بر آن دارد كه البته در حوزه های دیگر هم غالبا این گونه است.
بهتر آن است كه مقامات استان، نامزدها و طرفداران یك فرد یا گروه پیش از بررسی دقیق و داشتن مدارك مستند نسبت به صحت انتخابات اعلام نظر نكنند. این امر موضوعی است كه متاسفانه غالبا در شكایات و اعلام نظرها مطرح شده مورد توجه نیست كه خود علاوه بر تشویش اذهان عمومی، برای عوامل اجرایی و نظارت هم زحمت مضاعف ایجاد می كنند.
گزارش های دیگر از حوزه های انتخابیه مورد اعتراض منتشر خواهد شد.»1398/12/17
21:51:40
5.0 / 5
4029
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است