تقدیر حقوقدانان از عفو و مرخصی زندانیان به دنبال شیوع ویروس كرونا

تقدیر حقوقدانان از عفو و مرخصی زندانیان به دنبال شیوع ویروس كرونا ثبت آسان: برخی از حقوقدانان از اقدامات تامینی رئیس قوه قضائیه جهت عفو و مرخصی زندانیان به دنبال شیوع ویروس كرونا حمایت كردند.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، مركز وكلا، كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه، اعلام نمود:

« بیش از ۱۰۰۰ حقوقدان از اقدامات تامینی رئیس قوه قضائیه جهت عفو و مرخصی زندانیان به دنبال شیوع ویروس كرونا طی نامه ای حمایت كردند.

متن نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران

جناب حجت الاسلام و المسلمین رییسی

هر چند در روز های پایانی سال ۱۳۹۸ و روز های آغازین سال ۱۳۹۹ ملت شریف و قدرتمند ایران روز های سختی را در مبارزه با ویروس منحوس كرونا پشت سر گذاشت و برخی از عزیزانمان در اثر مبتلاشدن به این بیماری جان خودرا ازدست دادند، اما در كنار چهره ی سیاه و تاریك این اتفاقات، همت، همدلی، مجاهدت و استقامت ستودنی مردم ایران بار دیگر تصویری درخشان در تاریخ این سرزمین را رقم زد.

در این میان، اقدامات تامینی و حفاظتی قوه قضائیه و دستورات صادر شده حضرتعالی در جهت پاسداری از حقوق محكومین و عفو، اعطا و تمدید مرخصی حدود ۱۰۰ هزار نفر زندانی كه با لحاظ شرایط، ضوابط و اقتضائات لازم به افراد موجد صلاحیت این مزایا اعطا شده و گفتنی است كه این مساله ریشه در موازین اسلامی داشته در امتداد پاسداری از حقوق شهروندان است.

حال چنین اقدامی از یكسو موجبات اطمینان خاطر هر چه بیشتر خانواده های آنان را فراهم نموده و از طرف دیگر دغدغه شیوع این ویروس را در زندان های كشور كاهش داده است.

همچنین نشان گر آن است كه نظام جمهوری اسلامی ایران در هیچ شرایطی از اصولی اساسی خود در امتداد پاسداری و حراست از حقوق شهروندان خود كوتاه نخواهد آمد.

گفتنی است اقدام هوشمندانه ی اخیر حضرت عالی منجر گردید میشل باچلت، كمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ایران را بعنوان كشوری نمونه در زمینه كاهش جمعیت زندان ها برای مقابله با شیوع ویروس كرونا و تضمین حق سلامتی زندانیان معرفی كند؛ پس ضمن تقدیر از اتخاذ این تصمیم مدبرانه در شرایط حساس كنونی، مراتب تشكر جامعه ی حقوقی كشور شامل اساتید دانشگاه، قضات، وكلا، كارشناسان رسمی و... را از آن مقام اعلام می نماییم.»

منبع:

1399/01/18
23:41:11
5.0 / 5
3168
تگهای خبر: رئیس , سازمان , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است