ستاد دیه اعلام نمود:

آزادی 140 زندانی جرایم غیرعمد در دهه كرامت

آزادی 140 زندانی جرایم غیرعمد در دهه كرامت ستاد دیه كشور اعلام نمود كه ۱۴۰ زندانی جرایم غیرعمد در ˮدهه كرامتˮ آزاد شده اند.به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، ستاد دیه کشور اعلام نمود:

ستاد دیه کشور از بدو تاسیس خود تابحال بعنوان بازوی حبس زدای دستگاه قضاء زمینه آزادی قریب به ۱۴۰ هزار زندانی جرایم غیرعمد را فراهم نموده است که بدون تردید این اقدام پررنگ ترین فعالیت عملی در جهت کاهش جمعیت زندان ها است.

با تأکیدات مکرّر مقام معظم رهبری و پیگیری مجدّانه آیت الله رئیسی در زمینه کاهش حداکثری محبوسان، امسال که شروع هفته قوه قضاییه با سالروز ولادت کریمه خاندان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها تقارن داشت اغلب نمایندگی های ستاد دیه با برگزاری آیین های گلریزان حضوری و مجازی نسبت به آزادی زندانیان غیرعمد اقدام نمودند.

در این میان استان های قم، فارس و خراسان رضوی به برکت میزبانی از ذرّیه پیامبر اسلام از شرایط ویژه ای برخوردار بودند و برنامه ریزی در این نمایندگی ها افزون بر ندامتگاه ها، با حفظ و رعایت اصول بهداشتی تا بارگاه ملکوتی امام رضا، آستان مقدسه حضرت معصومه و صحن منور امامزاده شاه چراغ علیهم السلام هم کشیده شد.

آزادی ۳۳ زندانی غیرعمد در مشهد

در این راستا مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان رضوی با تقدیر از حمایت های خادمان آستان رضوی در جهت پشتیبانی از زندانیان غیربزهکار اظهار داشت: همزمان با دهه کرامت و ولادت حضرت رضا ضد السلام به همت خیرین و کمک های مادی و معنوی تعدادی از خدام زمینه آزادی ۳۳ زندانی جرایم غیرعمد استان خراسان رضوی در این دهه از بند رهایی یافتند.

جواد غفاریان طوسی اضافه کرد: در رسیدگی به این پرونده ها افزون بر ۳۳ محکوم عائله مند یاد شده، با پذیرش اعسار ۱۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در مجموع ۴۸ بدهکار مالی به برکت این ایام نورانی از زندان های سطح استان رهایی یافتند.

رهایی ۵۴ محکوم غیرعمد در استان فارس

در آیین گلریزانی هم که به همین مناسبت در سالن اجتماعات اداره کل زندان های استان فارس برگزار گردید خیران شیرازی با کمک یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی خود زمینه آزادی ۵۴ مددجوی تحت حمایت ستاد دیه را فراهم نمودند.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امناء ستاد دیه فارس در این مراسم با اشاره به عملکرد این مجموعه مردم نهاد در حوزهحمایت از دربندان دردمند اظهار داشت: با همت مردم نوعدوست در سالی که گذشت زمینه آزادی ۵۵۰ نفر و از آغاز سالجاری هم مقدمات رهایی ۹۵ بدهکار مالی و دیه ناشی از حوادث کارگاهی یا سوانح رانندگی را فراهم گشته است.

وی اضافه کرد: الان تعداد ۸۲۵ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان فارس تحمل حبس می کنند که از این تعداد بدهی ۵۱ نفر کمتر از ۲۰میلیون است.

استخلاص ۷ بدهکار مالی با کمک ۱۹۰ میلیونی خیرین استان قم

نیکوکاران استان قم هم علیرغم مشکلات پیش آمده به علت شیوع کرونا در اجرای این طرح عیدانه فعال بوده و با اهدای کمک ۱۹۰ میلیون تومانی خود زمینه آزادی هفت نفر از بدهکاران مالی این استان را فراهم نموند.

رضا مرادی پور مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با بیان این خبر اظهار داشت: کل بدهی این زندانیان رقمی بالغ بر ۳۴۷ میلیون تومان بود که از این مبلغ یکصد میلیون تومان را شکات خصوصی پرونده ها در چارچوب جلسات صلح و سازش گذشت نمودند.

دیگر نمایندگی های ستاد دیه هم با توجه به ظرفیت استانی ضمن برگزاری آیین های گلریزانی در گود زورخانه یا سالن اجتماعات زندان های مرکزی در مجموع زمینه آزادی ۱۴۰ زندانی غیرعمد را فراهم نموده اند که میانگین بدهی این افراد رقمی بالغ بر ۱۶ میلیون تومان گزارش شده است.

منبع:

1399/04/15
18:11:15
5.0 / 5
2951
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است