برزگر:

عصبانیت آمریكا از گزارش اخیر گزارشگر حقوق بشر ناشی از منطق سلطه گری آن هاست

عصبانیت آمریكا از گزارش اخیر گزارشگر حقوق بشر ناشی از منطق سلطه گری آن هاست به گزارش ثبت آسان یك حقوقدان گزارش اخیر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر را اقدامی نادر دانست و اظهار داشت: عصبانیت آمریكا از این گزارش نیز ناشی از خودخواهی و سلطه گرانه بودن منطق و منش آنهاست.


عباس برزگر در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با واکنش آمریکا در مقابل گزارش اخیر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در مورد شهادت سردار سلیمانی که آنرا نقض مقررات بین المللی اعلام نموده است، اظهار نمود: سازمان ملل، سازمانی است که حافظ صلح بین المللی و حق حاکمیت ملت ها و کشورها و همین طور حافظ منافع بشریت بوده و مجری منشور سازمان ملل متحد بعنوان منشوری است که برای همه کشورها لازم الاجراست.
وی گزارش اخیر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر را اقدامی نادر خواند و اشاره کرد: اظهار نظر سازمان ملل نسبت به عملکرد ظالمانه دولت آمریکا و به خصوص ترامپ و سی و چند تن از کسانی که با ایشان در قضیه ترور شهید سلیمانی همدست بودند در حقیقت از موارد نادری است که سازمان ملل موضع گیری کرده و اقدام ترامپ را در شهادت سردار سلیمانی بعنوان نقض حقوق بین الملل اعلام نموده است.
این حقوقدان افزود: نه فقط شهادت سردار سلیمانی بعنوان یک انسان شریف، مجاهد فی سبیل الله و همین طور بعنوان انسانی که حامی ارزش های جامعه بشری و ارزش های مادی و معنوی برای انسان های مستضعف و کشورهایی که زیر ظلم و ستم آمریکا هستند موضوع بسیار مهمی است، بلکه این موضع گیری نیز اقدام خوبی بوده که طبیعی است آمریکا و کسانی که با او همسو و هم پیمان هستند خشمگین و ناراحت شوند و در حقیقت این واقعیتی انکار ناپذیر است.
برزگر با تاکید بر این که «یکی از مهمترین مسایل حقوق بین الملل به رسمیت شناختن و احترام به اصل حاکمیت کشورهای مستقل است»، اشاره کرد: عمل ترامپ در ترور و به شهادت رساندن سردار شهید سلیمانی و شهید مهدی المهندس در فضا و فرودگاه کشوری با حاکمیتی مستقل مثل عراق نقض آشکار حقوق بین الملل است. این اقدام هم بعنوان تجاوز به حقوق قانونی این کشور و هم بعنوان به شهادت رساندن یک انسان متعهد و کسی که دل های آحاد مردم جهان شامل مسلمانان و کسانی که زیر سلطه و ستم آمریکا هستند عکس العمل بسیاری را بهمراه داشته است چون سردار شهید سلیمانی بعنوان یک انسان شریف، مجاهد و حق طلب مورد قبول همه آنها بوده و در دل مردم دنیا جا داشته است؛ بدین سبب عکس العمل مردم در این قضیه خیلی وسیع بوده و شهادت شهید سلیمانی آثار مادی و معنوی خودرا در احیای عدالت و جنبش های حق طلبانه و اعتقادات آزادی خواهانه در دنیا خواهد گذاشت.
وی اشاره کرد: سازمان ملل هم اکنون به این نتیجه رسیده که عمل آمریکا و ترامپ در ارتباط با به شهادت رساندن سردار سلیمانی نقض آشکار حقوق بین الملل است؛ بدین سبب اقدام پلیس اینترپل باتوجه به درخواست ایران برای جلب ترامپ و مقدمات مجازات وی در یک دادگاه بین المللی بعنوان جنایت جنگی و نقض حاکمیت بین الملل اقدامی پسندیده است و باید سازمان ملل جدی تر و زودتر از این به میدان می آمد و اظهار نظر می کرد که البته امیدواریم از این مساله عقب نشینی نکنند.
وی در مورد علت عصبانیت آمریکا از گزارش اخیر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر اظهار داشت: عصبانیت آمریکا ناشی از خودخواهی و سلطه گرانه بودن منطق و منش آمریکاست. آنها مقابل ایران قطعنامه صادر می کردند و ادعای نقض حقوق بشر داشتند، اما در واقع چندین برابر آن در خودِ کشورهای اروپایی و آمریکایی نقض می شود. اروپایی ها هم می دانند که از ترامپ و آمریکا می ترسند و فقط برای کشورهای دیگر زرنگ هستند، اما واقعیت این است که آمریکا به آنها هم زور می گوید.1399/04/20
13:53:28
5.0 / 5
2295
تگهای خبر: سازمان , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است