رئیس كل دادگستری استان تهران:

باید زمان رسیدگی پرونده ها كاهش پیدا كند

باید زمان رسیدگی پرونده ها كاهش پیدا كند رئیس كل دادگستری استان تهران با اشاره به اینكه باید اطاله دادرسی را جدی بگیریم، اظهار داشت: با تلاش جمعی زمان رسیدگی پرونده ها را باید كاهش دهیم.به گزارش ثبت آسان به نقل از قوه قضاییه، مراسم تکریم و معارفه دانش آرا و سید افضل حسینی سرپرستان سابق و جدید مجتمع قضایی شهید بهشتی بامداد امروز (یکشنبه) با حضور رئیس کل دادگستری استان تهران، یحیی جعفری رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران و برخی مقامات قضایی برگزار گردید.

محمدجواد حشمتی در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید مجتمع قضایی شهید بهشتی با اشاره به اینکه نظام ما حضور قدرتمندانه ای در سرتاسر دنیا دارد که این حضور را برخی کشورهای استکباری برنمی تابند و ما را تحریم می کنند، اظهار نمود: راه شهید سلیمانی یعنی همان راه مقاومت که این راه همواره ادامه دارد و اگر امروز به شرایطی رسیدیم که پایگاه های آمریکایی را موشک باران می نماییم ماحصل انقلاب اسلامی و ایستادگی است.

وی اضافه کرد: با وجود تحریم ها انقلاب ما همچنان در راه حرکت و پویایی قرار دارد و ما هم باید تلاش نماییم در این خط مهم قدم های خوبی برای مردم برداریم.

رئیس کل دادگستری استان تهران خطاب به کارکنان مجتمع قضایی شهید بهشتی اظهار داشت: تکریم و احترام مراجعان باید سرلوحه کار ما باشد و وظیفه داریم به اخلاق دقت کنیم چون که رعایت اخلاق در سیره پیامبر گرامی ما است.

حشمتی تصریح کرد: در رسیدگی های قضایی نباید در برخورد با اصحاب دعوی تبعیض قائل شویم و نگاهمان باید به طرفین پرونده یکی باشد.

وی خاطرنشان کرد: از سویی دیگر باید به تحول در رسیدگی های قضایی دقت کنیم و نگاه ما به ایجاد انگیزه در بین همکاران قضایی جدی باشد.

رییس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: هم اکنون وضعیت دادگستری تهران مطلوب است چون که از نظر کمّی سرمایه های انسانی و اجتماعی خوبی دارد.

وی افزود: مجتمع قضایی شهید بهشتی یک مجتمع توانمند و کارآمد و زبانزد در کشور است که پرونده های حقوقی مهمی در آن پیگیری می شود که نمونه خوب استفاده بهینه از سرمایه های انسانی متخصص است.

رئیس کل دادگستری استان تهران یکی از اشکالات قدیمی قوه قضاییه را اطاله دادرسی دانست و اظهار داشت: در استان تهران در زمینه رفع این مورد تلاشهای خوبی انجام شده و ادامه دارد.

وی اظهار داشت: سال قبل از مجموع پرونده های پیگیری شده، بیشتر از ۱۱۲ تا ۱۱۳ هزار پرونده مربوط به استان تهران بوده که کار بسیار بزرگ و پرارزش است.

رییس کل دادگستری استان تهران، اضافه کرد: کار بزرگی که انجام شد کاهش مجازات بود که تأثیر خوبی در کاهش پرونده های در این خصوص داشت و البته همچنان ادامه دارد؛ در بحث کاهش جمعیت کیفری تهران هم موفق بوده ایم و سال قبل هم در این حوزه نتیجه خوبی گرفتیم.

حشمتی خاطرنشان کرد: اطاله دادرسی را جدی بگیریم و با تلاش جمعی زمان رسیدگی پرونده ها را کاهش دهیم؛ تسریع در رسیدگی قضایی اولویت ما در دادگستری استان تهران است و همکاران به این مسئله توجه جدی داشته باشند.

وی تصریح کرد: تسلط قاضی در صدور رای حرف اول و آخر را می زند که از ضرر و زیان مردم و مورد سوءاستفاده قرار گرفتن از جانب برخی وکلا، پیشگیری خواهد نمود.

در ابتدای جلسه هم جعفری رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران، اظهار داشت: در این مجتمع که به صورت تخصصی به پرونده های حقوقی رسیدگی می شود هم اکنون ۱۳ هزار و ۲۸۰ پرونده وجود دارد.

همچنین دانش آرا سرپرست سابق مجتمع قضایی شهید بهشتی اظهار داشت: ۸ سال و اندی از دوران خدمت اینجانب در مجتمع قضایی شهید بهشتی می گذرد و فراز و فرودهای بیشماری را در این مجتمع طی کرده ام؛ پرونده های سنگینی در این مجتمع تا امروز پیگیری شده که بسیار خطیر بوده است.

وی اظهار داشت: رایی که به عدالت و بر اساس عدل صادر می شود زندگی یک خانواده و حتی جامعه را متحول می کند و از همکاران قضایی می خواهم به تلاش خالصانه خود در راه پیگیری مطالبات مردم ادامه دهند.

در ادامه حسینی سرپرست جدید این مجتمع هم اظهار داشت: امیدوارم بتوانم خدمات قضایی را با توان بیشتری ادامه دهم و بی گمان از تجربیات عزیزان هم استفاده خواهم کرد.

در آخر جلسه، مراسم تودیع و معارفه سرپرست سابق و سرپرست جدید مجتمع قضایی شهید بهشتی برگزار گردید.
1399/05/12
23:23:45
5.0 / 5
2444
تگهای خبر: خدمات , رئیس , سرپرست , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است