سخنگوی سازمان تعزیرات:

خریداران آذویكو تا آخر بهمن به خودرو می رسند

خریداران آذویكو تا آخر بهمن به خودرو می رسند به گزارش ثبت آسان سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی از قطعی شدن رای صادره برای شركت آذویكو و تعیین جزئیات پرداخت خسارت و نرخ تورم مربوط به تاخیر در تحویل خودرو ها اطلاع داد.به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان تعزیرات حکومتی، سید یاسر رایگانی در مورد رای قطعی پرونده شرکت آذویکو اظهار داشت: شعبه پنجم تجدیدنظر تعزیرات حکومتی با عنایت به این که شرکت آذویکو در رای بدوی متهم شده و تجدیدنظر خواهی شاکیان خصوصی در صورت برائت این شرکت ممکن بود، تجدیدنظرخواهی شاکیان خصوصی رد شد.

وی اضافه کرد: این شعبه همینطور با بررسی تجدیدنظر خواهی سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان، افترا وارده از جانب شعبه بدوی در خصوص اخفا و امتناع از عرضه کالا فروخته شده را مردود اعلام و افترا عدم ایفای تعهدات را برای شرکت آذویکو وارد دانست که مدیرعامل این شرکت هم در جلسه رسیدگی افترا مذکور را پذیرفت.

رایگانی خاطرنشان کرد: نهایتا شعبه تجدیدنظر حکم به تحویل خودرو جایگزین لوکسژن suvu6 از آخر تیرماه سالجاری و خودرو s50 از اواخر مهرماه سالجاری برحسب انتخاب مشتری را صادر کرد و نهایتا تعهدات باید تا آخر بهمن ماه اجرایی شود.

سخنگوی سازمان تعزیرات تصریح کرد: در مورد پرداخت خسارت تحویل خودرو که پیش تر ۱۲ درصد از زمان سررسید قرارداد تا زمان تحویل خودرو تعیین شده بود، شعبه حکم به پرداخت خسارت بر اساس قرارداد در مواردی که خسارت بیشتری در قرارداد ذکر شده را هم صادر کرد.

وی خاطرنشان کرد: شعبه پنجم تجدید نظر در مورد پرداخت ما به التتاوت نرخ تورم بانک مرکزی از زمان سررسید تحویل قراردادی تا زمان تحویل خودرو که هم اکنون ۷.۲۵ درصد است هم استعلام از بانک مرکزی در زمان اجرا و مبنا قرار دادن معادل روز تورم را ملاک پرداخت قرار داد.

رایگانی اظهار داشت: حکم صادره قطعی بوده ولازم الاجرا است.
1399/06/16
22:47:39
5.0 / 5
2120
تگهای خبر: بانك , تولید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است