پربازدیدهای اخبار حقوقی در هفته ای كه گذشت

پربازدیدهای اخبار حقوقی در هفته ای كه گذشت به گزارش ثبت آسان محكومیت اكبر طبری معاون سابق اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه به ۳۱ سال حبس، اجرای حكم قصاص نوید افكاری و... پربازدیدهای اخبار حقوقی و قضایی ایسنا در هفته گذشته بود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، پربازدیدهای اخبار حقوقی این هفته را در زیر می خوانید:محکومیت طبری به ۳۱ سال حبس
یکی از اخبار پربازدید حقوقی در هفته گذشته محکومیت اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه بود که غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در اینباره اظهار داشت: طبری به ۳۱ سال حبس محکوم شده است.
اسماعیلی همینطور اظهار داشت که بیژن قاسم زاده -بازپرسی که تلگرام با دستور قضایی وی در ایران فیلتر شده است- به جرم دریافت رشوه، به ۱۰ سال حبس محکوم شده است. همینطور رسول دانیال زاده فرزند حسینعلی به جرم مشارکت در تشکیل شبکه ارتشا به لحاظ اینکه بعد از تشکیل پرونده به کشور بازگشت، دادگاه در مورد ایشان تخفیفاتی را لحاظ کرده به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.
گفتنی است، بر مبنای حکم صادره از ناحیه دادگاه کیفری یک استان تهران، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه در این پرونده مجموعا به ۵۸ سال و ۹ ماه و ۲۰ روز حبس و قریب هزار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده است و در صورت قطعی شدن این دادنامه، بر مبنای قانون، مجازات اشد که سی و یک سال حبس و ضبط اموال ناشی از ارتشاء و جزای نقدی و انفصال ابد از خدمات دولتی است، قابل اجرا می باشد.حکم نوید افکاری اجرا شد
یکی دیگر از اخبار حقوقی هفته گذشته مربوط به اجرای حکم اعدام نوید افکاری بود.
رئیس کل دادگستری فارس در این رابطه اعلام نمود: حکم قصاص نفس یک متهم به قتل بعد از انجام تشریفات قانونی استیذان و با اصرار اولیاء دم و خانواده مقتول به مرحله اجرا گذارده شد.
دادگستری استان فارس همینطور در اطلاعیه ای که راجع پرونده نوید افکاری منتشر نموده گفته بروز خطای فاحش در تمامی این مراحل از بازجویی و دادرسی گرفته تا صدور حکم و بررسی دوباره پرونده در دیوان عالی کشور امری نزدیک به محال است.نابودی رژیم صهیونیستی وعده الهی است
یکی از اخبار مهم هفته گذشته مربوط به سخنان رئیس قوه قضاییه در شورایعالی قوه قضاییه بود که حجت الاسلام رییسی وضعیت نابسامان بازار و گرانی لجام گسیخته کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را رنج آور دانست و بر ضرورت مدیریت بازار توسط دولت تاکید کرد.
رئیس قوه قضاییه بر ضرورت استفاده از ظرفیت نیروهای مردمی در حوزه جلوگیری از وقوع جرم تاکید نمود.
همچتین در جلسه شورایعالی قضایی هفته گذشته علی القاصی دادستان تهران با اشاره به احصای قریب ۲۰ پرونده مشمول جرم سیاسی در دادسرای تهران و اعلام خبر ارجاع دو فقره از این پرونده ها با ۵ متهم به دادگاه کیفری یک استان تصریح کرد که تشخیص سیاسی بودن یا نبودن جرم با دادسرا و دادگاه است و همه مراجع قضایی باید جرایم سیاسی را مطابق با ضوابط و تشریفات قانون مربوطه بررسی نمایند.
محمدجواد حشمتی رئیس کل دادگستری استان تهران هم اظهار داشت: مرتکب جرم سیاسی باید حتما انگیزه اصلاح امور را داشته باشد.
همینطور در جلسه شورایعالی قضایی حجت الاسلام عبداللهی رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه از دستگیری ۲ تن از وکلای مدعی وکالت تضمینی اطلاع داد.رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری استعفا داد
یکی از اخبار مهم حقوقی مربوط به استعفای مرتضی شهبازی نیا، رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری (اسکودا) بود و او ضمن تایید این خبر اظهار داشت که استعفا و دلیل آن به اطلاع روسای کانون های وکلای دادگستری رسیده است.هیات عمومی دیوان عالی کشور: محمد علی نجفی مرتکب قتل عمد شده است
جلسه هیات عمومی دیوان عالی کشور در مورد پرونده محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران در هفته گذشته در محل دیوان عالی برگزار گردید و بعد از انجام رای گیری در هیات عمومی دیوان عالی کشور درباره پرونده محمدعلی نجفی، حجت الاسلام مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور اظهار داشت: در جلسه ۶۶ نفر از قضات کیفری بودند و از این تعداد ۳۹ قاضی رای دادگاه کیفری را تایید کردند و ۲۷ قاضی رای دیوان عالی را تایید کردند؛ بر این اساس، قتل عمد است.
حجت الاسلام مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور اظهار نمود: پرونده مطروحه خصوصیت خاصی ندارد و مانند تمام پرونده هایی است که به صورت اصراری در هیات عمومی دیوان عالی کشور مطرح می شود.
رئیس دیوان عالی هم در ادامه درباره بررسی پرونده زم در این دیوان اظهار داشت: رسیدگی به پرونده زم در دیوان عالی تمام شده است.
همینطور در ادامه جلسه حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور اظهار داشت: ازدواج دوم محمدعلی نجفی خود حدیث مفصلی است و بنظرم قتل عمد بوده است.
حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی هم پیرامون رای هیات عمومی دیوان عالی در مورد پرونده موکلش اظهار داشت: مجازات شش سال و نیم حبس موکلم قابل اجرا نیست و دیگر این که آقای نجفی اسلحه شخصی خویش را به اداره آگاهی تقدیم نموده و محکومیت در باب اسلحه با قانون تعارض دارد که نسبت به آن تقاضای اعاده دادرسی خواهیم کرد.انتشار آگهی آزمون وکالت ۱۳۹۹ کانون های وکلای دادگستری
یکی دیگر از اخبار مهم هفته گذشته مربوط به انتشار آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۹ بود.
تاریخ برگزاری آزمون وکالت روز جمعه مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ می باشد.وکیل مدافع روح الله زم: رای نهایی هنوز ابلاغ نشده است
دبیر دریابیگی وکیل روح الله زم در هفته گذشته در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش اظهار داشت: هنوز رأی نهایی موکلم به من ابلاغ نشده و احیانا هفته اینده ابلاغ شود.
۱۰ تیرماه اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت روح الله زم به افترا افساد فی الارض به اعدام اطلاع داد.
۱۸ تیرماه وکیل زم اظهار داشت که به رای صادره اعدام اعتراض کرده است.
شش جلسه رسیدگی به اتهامات روح الله زم از ۲۱ بهمن سال ۹۸ تا ۲۰ خرداد سالجاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار گردید.1399/06/28
19:58:59
5.0 / 5
1517
تگهای خبر: اداره , بازار , خدمات , دادسرا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است