دبیر كمیسیون عفو، تخفیف و تبدیل مجازات دادگستری تهران اعلام كرد

موفقیت دادگستری تهران در كاهش جمعیت زندانیان

موفقیت دادگستری تهران در كاهش جمعیت زندانیان ثبت آسان: دبیر كمیسیون عفو، تخفیف و تبدیل مجازات دادگستری تهران از كاهش جمعیت كیفری زندان های استان تهران آگاهی داد.به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران، عبادالله میرزایی مطلق دبیر کمیسیون عفو، تخفیف و تبدیل مجازات دادگستری تهران از کاهش جمعیت کیفری زندان های استان تهران آگاهی داد.

وی اظهار داشت: با تلاش مستمر و بی وقفه دست اندرکاران پرونده های مطرح در کمیسیون های عفو و بخشودگی هم اکنون به روز می باشد و در موج اول کرونا در مجموع تعداد ۱۲ هزار نفر زندانی از این مرخصی ها استفاده نمودند و ۲ هزار نفر از آنان بوسیله شمول نهادهای ارفاقی آزاد شدند.

دبیر کمیسیون عفو، تخفیف و تبدیل مجازات دادگستری تهران اشاره کرد: در موج دوم کرونا تعداد ۷ هزار نفر از مرخصی زندان استفاده نمودند که قسمتی از این افراد موفق به استفاده از نهادهای ارفاقی شده اند.

میرزایی مطلق اضافه کرد: در بحث اجرای قانون کاهش مجازات حبس نیز تعداد ۱۳ هزار پرونده از دادسراها به محاکم انتقال یافته که در بین آنها تعداد ۴۵۰۰ زندانی وجود دارد و در مورد ۶۰ درصد این پرونده ها با یک هزار نفر زندانی که استعداد ارفاق را داشتند، اتخاذ تصمیم شد و ۴۰ درصد باقیمانده نیز در حال بررسی است.

منبع:

1399/07/08
23:24:38
5.0 / 5
1470
تگهای خبر: دادسرا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است