دبیر ستاد حقوق بشر:

اهانت به مقدسات مسلمانان مصداق بارز تروریسم فرهنگی است

اهانت به مقدسات مسلمانان مصداق بارز تروریسم فرهنگی است به گزارش ثبت آسان علی باقری اظهار داشت: انتشار كاریكاتورهای موهن و اهانت فرانسوی ها به مقدسات مسلمانان مصداق بارز تروریسم فرهنگی است، چونكه چنین حركت هایی از نظر همه مسلمانان با هر مذهبی غیرقابل تحمل است.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، علی باقری کنی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، با حضور در برنامه شبکه ۳ سیما با اشاره به انتشار کاریکاتورهای موهن و اهانت رئیس جمهور فرانسه به مقدسات مسلمانان، اظهار داشت: «اقدامات توهین آمیز فرانسوی ها مصداق بارز تروریسم فرهنگی است، چونکه چنین حرکت هایی از نظر همه مسلمانان با هر مذهبی غیرقابل تحمل است.»
باقری اشاره کرد: «برای مسلمانان جهان دو چیز در حد اعلای تقدس است؛ یکی قرآن کریم و دیگری حضرت محمد (ص)؛ اینها برای مسلمان ها مقدس است و اروپایی ها باید بفهمند که نباید به مقدسات ما توهین کنند.»
وی در ادامه اظهار داشت: «متاسفانه انتشار این کاریکاتورهای توهین آمیز به حضرت رسول صلوات الله مقابل از طرف یک نشریه فرانسوی چند سال قبل شروع شد و مدتی پیش این کاریکاتورها بازنشر شد و در آن مقطع هم رئیس جمهور فرانسه بعنوان عالی ترین مقام سیاسی این کشور از این حرکت حمایت کرد و توهین به مقدسات مسلمانان را مصداق آزادی بیان دانست».
دبیر ستاد حقوق بشر با انتقاد از اینکه چطور توهین به مقدسات نزدیک به دو میلیارد انسان نام آزادی بیان می گیرد، اضافه کرد: «اگر از دریچه نگاه آنها این مساله را رصد نماییم شاید به واقعیت موضوع بهتر پی ببریم؛ چنین اقدامات توهین آمیزی نسبت به حقوق انسان ها قبلاً هم از فرانسوی ها سر زده آنها مردم الجزایر را تنها به جرم مبارزه با اشغالگری فرانسوی ها و استقلال طلبی به خاک و خون کشیدند و صدها هزار تن را کشتند».
وی بیان کرد: «غربی ها نسبت به سایرین خودبرتربین هستند و این نگاه برتربینانه موجب می شود که چنین اقدام های موهنی را انجام دهند و چنین اظهارات توهین آمیزی را بیان نمایند».
باقری کنی در بیان تفاوت نگاه غربی ها به دیگر انسان ها و نگاه ما به غربی ها اشاره کرد: «ما انگلیسی ها، فرانسوی ها و آلمانی ها را مسلمان نمی دانیم، ولی آنها را انسان می دانیم، ولی عملکرد آنها به ما ثابت می کند که غیرغربی ها را انسان هم نمی دانند».
باقری در پاسخ به اینکه اروپایی که این قدر مهاجرپذیر است، چرا چنین رفتارهایی دارد، اظهار داشت: «آنها چیزی که در امتداد منافعشان باشد، قبول می کنند، ولی اگر کوچک ترین مغایرتی با منافع آنها داشته باشد از هیچ جنایتی فروگذار نمی کنند. اروپایی ها در طول جنگ تحمیلی سلاح شیمیایی در اختیار صدام قرار دادند. از سلاح شیمیایی چه کاری بر می آید، جز کشتار انسان های بیگناه».
معاون بین الملل قوه قضائیه در ادامه اشاره کرد: «آنها اساساً غیرغربی ها را انسان هم نمی دانند. غربی ها سال ها است به سعودی ها سلاح می فروشند که در یمن زنان و کودکان بیگناه را می کشند و عروسی ها را تبدیل به عزا می کنند. آیا آنها این جنایت ها را نمی بینند؟ چرا، می دانند، اما چون منافع آنها اقتضا می کند، به جنایت ادامه می دهند و از جنایتکار حمایت می کنند».
وی در ادامه با اشاره به توهین رئیس جمهور فرانسه به مقدسات مسلمانان، اظهار داشت: «طنز تلخ روزگار این است که توهین مکرون به مقدسات مسلمانان می شود آزادی بیان! و اعتراض به این توهین، عدم مدارا و عدم تساهل نام می گیرد! این همان نگاه برتری جویانه است و مبنای فکری و رفتاری آنها نه فقط آن طور که مدعی هستند، انسان محور هم نیست. بلکه تماماً قدرت محور و منفعت محور است.
دبیر ستاد حقوق بشر درباب واکنش کشورهای اسلامی در مقابل اسلام ستیزی اروپایی ها نیز اظهار داشت: «سیاست غرب برآمده از نگاه برتری جویانه آنها است و در سیاست های خود کشوری مانند ایران را تحت فشار قرار می دهند، چون ملت ایران زیر بار زور نمی رود. برای مثال چند روز پیش گزارش گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در ایران منتشر گردید که در آن نه فقط در رد و تقبیح تحریم ها که حتی برمبنای نظر رکن اصلی سازمان ملل غیرقانونی می باشد، مطلبی وجود نداشت، بلکه برای مشروعیت و تثبیت تحریم ها قلم فرسایی کرده».
معاون بین الملل دستگاه قضا اذعان کرد: «اقدام مکرون و حرکت فرانسوی ها پیاده سازی سیاست های کلان صهیونیستی است، آنها تکثیر و گسترش اسلام را یک خطر جدی تلقی می کنند، بنا بر این معتقدند پایه های اعتقادی مسلمانان باید سست شود که برای نیل به این هدف یک راه اباهه گری است تا اهمیت و غیرتی که مسلمانان در مقابل مقدسات دارند، از بین برود و یا سست شود. آنها مسلمانی می خواهند که هویت دینی نداشته باشد».
باقری در پاسخ به اینکه راهکار مقابله با چنین اقداماتی از طرف کشورمان چیست، اظهار داشت: «ما بعنوان یک کشور اسلامی باید در همه سطوح انزجار خودرا از اقدام موهن نشریه فرانسوی و اظهارات توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه که نتیجه ای جز تنفرپراکنی ندارد، اعلام نماییم و تاکید نماییم توهین به مقدسات مسلمانان خصوصاً جسارت به ساحت قدسی نبی اکرم صلوات الله مقابل غیرقابل تحمل است.»


منبع:

1399/08/08
14:29:37
5.0 / 5
1598
تگهای خبر: رئیس , سازمان , سیاست , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است