جنتی:

تسخیر لانه جاسوسی در دنیا بی سابقه بود

تسخیر لانه جاسوسی در دنیا بی سابقه بود به گزارش ثبت آسان دبیر شورای نگهبان با اعلان اینكه مساله تسخیر لانه جاسوسی آمریكا در سال 58 بدون شك از معجزات الهی بود، اظهار داشت: در دنیا بی سابقه بود كه كشوری اینگونه لانه جاسوسی و محل طراحی خرابكاری های ابر قدرت وقت جهان را تسخیر و اینگونه آنها را تحقیر كند و در مقابل آنها هیچ غلطی هم نكنند.به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان بامداد امروز چهارشنبه (۱۴ آبان ۱۳۹۹) در نطق قبل از دستور خود در جلسه این شورا که با حضور همه اعضاء فقیه و حقوقدان برگزار شد، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد پیامبر مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار داشت: در روزهای هفته وحدت هستیم؛ هفته بسیار مبارکی که توسط امام راحل بر اساس وحدت شیعه و سنی و اتحاد امت اسلامی پایه گذاری شد.

وی با تاکید بر اینکه از زمان طرح هفته وحدت تا حالا امت اسلامی روز به روز با هم متحدتر شده اند، اشاره کرد: امروز بااینکه برخی حکام خائن منطقه بر این تفرق ها دامن می زنند، اما امت اسلامی با یکدیگر متحد هستند که نمونه این روزهای آنرا می توان در خروش یکپارچه جهان اسلام از سنی تا شیعه در محکومت توهین رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام دید.

جنتی اشاره کرد: در ایران اسلامی نیز اتحاد بین شیعیان و اهل سنت بسیار عالی و امروز این وحدت در شهرهای مختلف کاملا مشهود است.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگر از سخنان خود به یوم الله ۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران اشاره نمود و اظهار داشت: مساله تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ بدون شک از معجزات الهی بود. در دنیا بی سابقه بود که کشوری اینگونه لانه جاسوسی و محل طراحی خرابکاری های ابر قدرت وقت جهان را تسخیر و اینگونه آنها را تحقیر کند و در مقابل آنها هیچ غلطی هم نکنند. این قدرت الهی را خداوند متعال به نظام اسلامی و رهبری آن هدیه داد.

وی در بخش سوم سخنان خود با محکوم کردن اقدام نابخردانه رئیس جمهور فرانسه در پشتیبانی از توهین به پیامبر مکرم اسلام در این کشور اشاره کرد: مایه تاسف است که رئیس جمهور نادان فرانسه از توهین به پیامبر رحمت حمایت کند؛ پیامبری که جلوه رحمت و مهربانی بود و در ۱۴۰۰ سال پیش مقابل برده داری، ظلم و ستم به زنان ایستاد تا جایی که شخصیت زن را همیشه تکریم کرد.

دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: پیامبر اسلام در مقابل همه کفر ایستاد و کعبه را به مرکز توحید تبدیل کرد؛ چنین شخصیت عظیمی در تاریخ بشریت همیشه لایق ستایش و احترام است و توهین کنندگان به ایشان به خود ضرر می رسانند، و البته دنیای اسلام هیچ گاه مقابل این اقدامات هتاکانه سکوت نمی کند.

جنتی در ادامه با اشاره به استعفا و کناره گیری اخیر آیت الله یزدی از عضویت در شورای نگهبان به سبب بیماری اشاره کرد: برای شفای هرچه زودتر آیت الله یزدی دعا می کنیم؛ ایشان حقیقتا شخصیت کم نظیر در تاریخ جمهوری اسلامی است. مردی که سراسر عمر خودرا در راه جهاد صرف کرد؛ چه دوران ستمشاهی که در زندان و تبعید به سر برد و همیشه مقاومت کرد و چه در دوران جمهوری اسلامی که معتمد امام و رهبری بوده و هست و در پست های مختلف به نظام اسلامی خدمت کرد.

دبیر شورای نگهبان مقاومت، خستگی ناپذیری و شجاعت را جزو خصایص آیت الله یزدی برشمرد و برای او از خداوند طلب عافیت و سلامتی کرد.

دبیر شورای نگهبان در آخر با ابراز خرسندی از انتصاب آیت الله احمد خاتمی به عضویت شورای نگهبان از طرف رهبر انقلاب، اشاره کرد: خوشحالیم که در خدمت یکی از فضلا و فقهای نامدار هستیم. ایشان به حق انسانی شایسته و انقلابی هستند که سوابق بهادار ای در خدمت به نظام اسلامی دارند و برای ایشان از خدای متعال توفیق بیش از پیش را خواستارم.

پس از سخنان دبیر، سایر اعضای شورای نگهبان از خدمات بهادار آیت الله یزدی در طول مدت خدمت در این شورا قدردانی و برای آیت الله خاتمی آرزوی توفیق کردند.

آیت الله شب زنده دار در سخنانی درباره آیت الله خاتمی اظهار داشت: ایشان در احکام دینی و موازین شرعی محکم هستند و ایستادگی دارند و امیدواریم شورا با حضور ایشان قوت بیشتری پیدا کند.

آیت الله مدرسی یزدی نیز در سخنانی با اعلان اینکه آیت الله یزدی از پیش از پیروزی انقلاب مایه دلگرمی و امید حوزه علمیه بودند، اشاره کرد: شجاعت و تصمیم گیری های شجاعانه ایشان همیشه بهادار و مفید و منشاء خدمات بسیار بوده است. اعتماد و نزدیکی ایشان به امام خمینی (ره) سبب شد وقتی ایشان به قم آمدند به منزل آیت الله یزدی رفتند و اداره نهضت انقلابی در قم با ایشان بود. انشاءالله توفیقات شورای نگهبان با حضور آیت الله خاتمی نیز بیشتر شود.

آیت الله اعرافی از دیگر فقهای شورای نگهبان در این نشست اشاره کرد: آیت الله یزدی همیشه برای ما یک الگو بوده است؛ چهره ای اخلاقی و وارسته که درس های اخلاقی ایشان همیشه برای جوانان ملاک بوده است. من درس های اخلاقی ایشان در مدرسه فیضیه را به یاد دارم که بسیار نافذ بود. همین طور آیت الله خاتمی از کمالات بسیاری برخوردار می باشند که امیدواریم حضور ایشان برای ارتقای مباحث در جلسات مفید باشد.

ره پیک عضو حقوقدان نیز در سخنان کوتاهی درباره آیت الله یزدی اظهار داشت: ایشان با آنکه در روزهای انتخابات هم بیمار بودند و حضور در جلسات شورا برایشان دشوار بود، اما سر موقع در جلسات حاضر می شدند که امیدواریم خدای متعال هرچه زودتر ایشان را شفا دهند.

آیت الله خاتمی عضو جدید فقهای شورای نگهبان نیز در سخنانی اظهارداشت: از رهبر معظم انقلاب که این طلبه ناچیز را شایسته جایگاه رفیع خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی در سنگر مهم شورای نگهبان دانستند، تشکر می کنم.

وی اضافه کرد: از آیت الله جنتی که مایه افتخار روحانیت است و به تعبیر رهبر انقلاب از شخصیت های بی بدیل نظام اسلامی است و نیز همه فقها و حقوقدانان شورای نگهبان تقدیر و تشکر دارم و امیداورم در کنار هم به نظام اسلامی و مردم خدمت نماییم.

منبع:

1399/08/14
20:51:48
5.0 / 5
1688
تگهای خبر: اداره , خدمات , رئیس , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است