واكنش معاون دادستان كل كشور به یك ادعا

مگر می شود نشست و تماشا كرد؟

مگر می شود نشست و تماشا كرد؟ معاون قضایی دادستان كل كشور به ادعای یك رسانه داخلی در خصوص «فاقد صلاحیت بودن امضاءكنندگان مصوبه ناظر بر صدور مجوز ترخیص كالا از گمركات با منشا ارز اشخاص»، پاسخ داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از میزان سعید عمرانی، معاون دادستان کل کشور در واکنش به ادعای یک رسانه داخلی در خصوص «فاقد صلاحیت بودن امضاءکنندگان مصوبه ناظر بر صدور مجوز ترخیص کالا از گمرکات با منشا ارز اشخاص»، اظهار داشت: به دنبال رسوب چند ماهه کالاها و مایحتاج عمومی مردم در گمرکات کشور و بیم فساد آنها بدلیل انقضاء مدت و از سویی کمبود آنها در بازار و هشدار مکرر دستگاه های نظارتی و دستور ویژه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به وزیر صمت جلسه فوق العاده ای تشکیل و باتوجه به عدم ترخیص چندین میلیون تُن گندم، برنج، روغن، خوراک دام و طیور و تاثیر منفی جای خالی آنها در بازار مقرر گردید، تمهیداتی اندیشیده شود تا نسبت به ترخیص سریع کالاهای اساسی که در صورت فساد خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد می کند، اقدام گردد.
وی اضافه کرد: این مصوبه شایسته تقدیر است نه سرزنش، اقتضاء رسالت رسانه دفاع از حقوق مردم و عامه است،، آن هم در شرایط جنگ اقتصادی که بارها در این اواخر اهتمام شد با حملات سایبری به سامانه بنادر در کار ترخیص مایحتاج مردم بی نظمی ایجاد شود.
وی اظهار داشت: مگر می شود نشست و تماشا کرد، نان، روغن و برنج مردم در شرایط سخت و هوای شرجی بنادر ضایع شود؟! شما از کدام حقوق دم می زنید؟! حقوق ملّت که امروز بزرگترین دغدغه آن معیشت مردم است یا حقوقی که به سبب آن تحت تحریم های ظالمانه قرار گرفته ایم؟!
معاون دادستان کل اشاره کرد: ایکاش رسانه برای تاخیر در این مصوبه و ترک فعل، مسئولان را مؤاخذه می کرد، نه برای تصمیمات انقلابی؛ مسئولان باید خطر پذیر باشند نه عافیت طلب؛ امروز برای تولید و تامین ارزاق و کالاهای اساسی و بهبود معیشت مردم باید اتاق عملیات شبانه روزی و اتاق جنگ با دشمن در عرصه اقتصادی تشکیل شود؛ حرف های شیک، عوام فریب و سوفسطامآب دیگر خریدار ندارد.
وی اضافه کرد: شما با کدام حجت شرعی و قانونی واردکنندگان ارزاق مردم را خلافکار جلوه و بی محابا مورد تهمت قرار می دهید؟! هر اقتصاددان جزء و حتی آفلاینی می داند که هر کالائی با ثبت سفارش، صدور مجوز وزارت صمت و تایید بانک مرکزی از تخصیص ارز گرفته تا تامین آن و مطابق مقررات صادرات و واردات اجازه ورود دارد.
وی گفت: در مصوبه منتشره از کدام ارز بی هویت صحبت شده که مورد اعتراض است !؟ اگر با دقت مطالعه می شد در انتهای بند ۳ به رفع تعهد ارزی واردات در مقابل صادرات تصریح شده است؛ تجار و واردکنندگان ما خلافکار نیستند؛ به همان اندازه که در هر قشری، خاطی هست، این ها نیز مستثنیٰ نیستند؛ ولی بخاطر چند بی نماز درب مسجد را نمی بندند.
عمرانی در آخر اشاره کرد: امروز نهادهای نظارتی به یاری رونق و جهش تولید قیام کرده و در کنار و حامی مدیران شجاع، انقلابی و دلسوز دولتی و خصوصی می باشند و تا زمانی که اوضاع معیشت مردم بحالت عادی برگردد، محکم خواهند ایستاد. در ضمن رسانه موردنظر برای اثبات صداقت در انتشار اخبار و ادعای خود در خصوص این که افرادی با فشار، کالاهای خودرا وارد و آنرا به چند برابر قیمت فروخته و یا اقدام به قاچاق سازمان یافته نموده اند، آنان را فوراً به قوه قضائیه معرفی نماید.1399/08/15
22:56:27
5.0 / 5
1576
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است