بیانیه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره ترور محسن فخری زاده

بیانیه ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره ترور محسن فخری زاده ثبت آسان: ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در محكومیت ترور محسن فخری زاده اطلاعیه ای صادر كرد.به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، متن این بیانیه به شرح زیر است:

"بسمه تعالی

سیاست "فشار حداکثری ترامپ" که نسخه به روز شده "فشار فلج کننده اوباما" است با دو تیغ تحریم و ترور تلاش دارد تا به زعم خود در راه پیشرفت ملت ایران بی نظمی بوجود آورد. با وجود اینکه تحریم ها چه "فلج کننده" و چه "حداکثری" محصول تصمیم های کاخ سفید و کنگره آمریکا است، اما این کشورهای غربی خصوصاً اروپایی هستند که با اجرای تحریم ها و کشاندن آن به عرصه دارو و تجهیزات پزشکی تلاش دارند هزینه های پیشرفت خوداتکایی ملت ایران را بالا ببرند تا جایی که به گمان خود مردم را از پیگیری این مسیر سعادت بخش منصرف نمایند. به موازات این خصومت ورزی آمریکایی-اروپایی، صهیونیست های تروریست که پرونده قطور و سیاهی در جنایت و کشتار دارند، نقش جلاد را ایفا کرده و تلاش دارند تا با حذف فیزیکی نخبگان ملی، ملت ایران را از داشتن گنجینه های علم و فناوری در راه پیچیده پیشرفت محروم نمایند.

ترور هدفمند و ناجوانمردانه دانشمند برجسته و ممتاز هسته ای و دفاعی کشور شهید محسن فخری زاده در حالی رخ داد که وفق اسناد و معاهدات بین المللی، حق دسترسی به علم و فناوری، از حقوق مسلم ذاتی و غیرقابل عدول ملت ها محسوب می شود. ترور نظام مند دانشمندان ایرانی طی سالهای اخیر، از یک طرف نقض آشکار قواعد آمره و غیر قابل تخطی حقوق بین الملل بشر همچون نقض حق حیات مندرج در ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی محسوب شده و موجبات مسئولیت بین المللی دولت های بانی و حامی و همین طور مسئولیت کیفریِ فردی مباشران و معاونان و شرکا این جنایات را به همراه داشته و از جانب دیگر، مسئولیت بین المللی ناشی از ترک فعل و سکوت سایر کشورها همچون کشورهای غربی مدعی حقوق بشر در مقابل این قبیل نقض های آشکار قواعد آمره را به دنبال خواهد داشت.

تجربه ۴ دهه گذشته اثبات نموده است که همیشه "خون پاک"، نفاق منافقان را برملا، اعتماد به نفس ملی را افزایش و رویش های انقلاب را بارورتر می کند. "خون پاک"، بساط راحت طلبی مرفهان بی درد را جمع و ماهیت تردیدکنندگان در نتیجه بخشی مقاومت فعال را افشا می کند و باز مردم، این صاحبان اصلی انقلاب مبارک اسلامی را میدان دار میدان انقلاب می کند.

مسئولیت شناسی و هوشیاری انقلابی اقتضا می کند تا آحاد مردم خصوصاً نخبگان جامعه مترصد ترفندها و فریب کاری های جریان تردید که همیشه در بزنگاه های سرنوشت ساز و حساس، ساز تساهل و تسامح و حتی نرمش و عقب نشینی را کوک می کنند، باشند و اجازه ندهند این جریان مرموز عملاً خودباوری و خوداتکایی ملی را که ثمره "خون های پاک" است، هدف گرفته و هزینه های پیشبرد توطئه های دشمن را از زرادخانه قدرت و توان ملی پرداخت نماید.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن بزرگداشت مقام متعالی دانشمند شهید محسن فخری زاده که سهم به سزایی در قرار گرفتن ایران اسلامی در مرزهای جهانی دانش و فناوری هسته ای و دفاعی داشت و با عرض تبریک و تسلیت به ساحت مقدس صاحب العصر و الزمان عج الله تعالی فرجه الشریف و نایب بر حق ایشان حضرت آیت الله خامنه ای دام ظله الوارف و نیز همسر گرامی و خانواده محترم این شهید عزیز و همه ملت ایران و ضمن محکومیت شدید ترور ناجوانمردانه سردار سپاه علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، تاکید می کند سکوت مقام ها و نهادهای بین المللی و دولت های غربی مدعی مبارزه با تروریسم و یا اتخاذ مواضع بی خاصیت و چندپهلو در قبال ترور عصر جمعه تهران، عملاً به مفهوم مشروعیت بخشی به تروریسم است.

از ین جهت، از دبیرکل سازمان ملل، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و رئیس شورای حقوق بشر و نیز دولت های غربی می خواهد برای رهایی از بهتان مشروعیت بخشی به تروریسم با سرعت و صراحت، جنایت ترور دانشمند شهید فخری زاده را بدون هیچ ملاحظه ای این عمل مجرمانه را محکوم کرده و همه سازوکارها را برای همکاری با دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران بمنظور شناسایی، تعقیب و مجازات آمران و عاملان این جنایت به کار گیرند.

منبع:

1399/09/09
12:03:16
5.0 / 5
1317
تگهای خبر: تجهیزات , رئیس , سازمان , سیاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است