رئیس مركز پژوهش های قوه قضائیه:

دولت از گزارشگران فساد حمایت كند

دولت از گزارشگران فساد حمایت كند به گزارش ثبت آسان رئیس مرکز پژوهش های قوه قضائیه با اشاره به اینکه دولت باید از گزارشگران فساد در سطح کشور حمایت کند، اظهار داشت: ایجاد بسترهای امن و مطمئن برای ارسال گزارش فساد از سوی مردم مطالبه مهمی است.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، سید حجت الله علم الهدی شامگاه دوشنبه در چهارمین وبینار ستاد امر به معروف و نهی از منکر دامغان که در بستر مجازی برگزار گردید ضمن اشاره به کمبود نیروی نظارتی از جانب دولت و احتیاج به همکاری مردم در زمینه مقابله با فساد، تصریح کرد: دولت از گزارشگران فساد در سطح کشور باید حمایت کند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد بسترهای امن و مطمئن برای ارسال گزارش فساد از سوی مردم مطالبه مهمی است، اضافه کرد: چگونگی حمایت قضائی و به خصوص حقوقی از کسانی که فساد را گزارش می کنند یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه داشت.
رئیس مرکز پژوهش های قوه قضائیه با اشاره به اینکه وظیفه ذاتی دولت برخورد با فساد است، تصریح کرد: دولت امروز با کمبود ناظر و بازرس روبرو است از طرفی نیروی انسانی و بودجه کافی هم برای این امر ندارد پس در زمینه مقابله با فساد می بایست حمایت مردمی را هم در کنار خود داشته باشد.
علم الهدی با اشاره به اینکه این زمینه ای است که باید دولت بستر آنرا فراهم آورد، اظهار داشت: اگر دولت این بستر را فراهم آورد تا مردم بتوانند گزارش های خویش را در زمینه فساد با امنیت عرضه و اعلام کنند مفسدان و متخلفان احساس امنیت نمی کنند.
وی با اشاره به اینکه تقویت ایجاد بسترهای امن و مطمئن برای دریافت گزارش های فساد به افزایش هراس مفسدان منجر می شود، اظهار داشت: شعبه های ویژه در دادگستری ها برای گزارش مردمی در نظر گرفته شده و همینطور در بعضی بخش های دستگاه قضا هم امکان گزارش فساد مردمی به خصوص در سازمان بازرسی وجود دارد.
رئیس مرکز پژوهش های قوه قضائیه با اشاره به اینکه البته گزارش های مردمی باید همراه با مستندات باشد تا دستگاه قضا بتواند به استناد مدارک و مستندهای عرضه شده، با تخلف برخورد کنند، بیان نمود: کارشناسان سازمان بازرسی کل کشور بررسی وظیفه نظارت و راستی آزمایی گزارش ها را برای پیگیری دستگاه قضائی بر عهده دارند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، این چهارمین وبینار تخصصی امر به مشهور است که در دامغان برگزار می گردد. هدف این وبینارها اشاعه فرهنگ مسئولیت پذیری و امر به معروف اعلام شده است.


منبع:

1399/10/23
20:42:09
0.0 / 5
1060
تگهای خبر: رئیس , سازمان , كارشناس , نظارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است