محسنی اژه ای؛

سند تحول قضائی زیر نظر نخبگان تدوین شد

سند تحول قضائی زیر نظر نخبگان تدوین شد محسنی اژه ای با اشاره به اینکه سند تحول قضائی زیر نظر نخبگان تدوین شد، اظهار داشت: البته این سند احتیاج به ارتقا دارد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه در مراسم افتتاح زیرساخت احراز هویت برخط قوه قضائیه عنوان کرد: در گام دوم انقلاب با عنایت به اقتضائات زمانی و شناسایی نقاط قوت و ضعف و همینطور ارتقای توان علمی کشور، احتیاج به تحولاتی در بخش های مختلف قوه قضائیه احساس می‎ شد که برای نیل هرچه سریع تر و جامع تر به این تحولات، سندی تدوین گردید. این سند در جهت تکالیف قانونی قوه قضائیه و مسئولیت های دستگاه قضا ذیل اهداف نظام جمهوری اسلامی است. معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: برای تهیه و تدوین سند تحول قضائی، از همه صاحبنظران و نخبگان در داخل و خارج از قوه قضائیه شامل نخبگان و متخصصان حوزوی و دانشگاهی در رشته های مختلف استفاده شد؛ همینطور باید یادآوری نماییم که سند تحول قوه قضائیه که تدوین و عرضه شده است، احتیاج به تکمیل و ارتقا دارد و راه برای تکمیل و ارتقای این سند باز است. وی خاطرنشان کرد: احراز هویت برخط یکی از خدمات الکترونیکی سریع، کم هزینه و همراه با تکریم مردم است؛ چه کسانی که دادخواست حقوقی می دهند و چه طرف دعوای شاکی و خواهان، در ابتدا باید هویت آنها محرز شود. وی تصریح کرد: اقدامات الکترونیکی یک زنجیره است؛ تا به امروز برخی از حلقه ها انجام شده که بایستی این حلقه ها تکمیل و به هم متصل شوند و اگر زنجیره دولت الکترونیکی به معنای عام در کل کشور تکمیل شد نتیجه آن برای مردم ملموس و محسوس خواهد بود. حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای بیان داشت: در دوره جدید با عنایت به حضور جوانان متخصص و متعهد و دلسوز در دستگاه قضائی، فرایند هوشمندسازی و استفاده از امکانات فناورانه در بخش های مختلف دستگاه قضائی شتاب گرفته است و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و همکاران وی، اقدامات کثیر و متنوعی را در جهت تمهید زیرساخت های الکترونیکی دستگاه قضائی انجام داده اند.
معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: اجرای کامل و جامع مفاد و برنامه های سند تحول قضائی، در گروی بهره گیری از پروژه ها و امکانات فناورانه است بگونه ای که فقدان یا ضعف در زیرساخت های الکترونیکی مانع از تکمیل اجرای سند تحول قضائی خواهد شد. ایشان در ادامه ضمن اشاره به سایر الزامات تحقق جامع و کامل سند تحول قضائی اظهار داشت: در جهت اجرای مفاد سند تحول قضائی همکاری دولت و مجلس و همینطور مشارکت عموم مردم و نخبگان و سمن ها ضروری است؛ همینطور نقش رسانه های دیجیتال و مکتوب و بخصوص رسانه ملی هم در معرفی و شناساندن اهداف سند تحول بسیار پر اهمیت است و بنده در همین جا از رسانه ملی به جهت برنامه سازی در جهت تبیین محتوای سند تحول قضائی به منظور بالا بردن آگاهی مردم تقدیر می کنم و امیدوارم این برنامه سازی ها، با قوت بیشتری استمرار یابد. زیرساخت احراز هویت برخط قوه قضائیه، گامی دیگر در جهت اهداف سند تحول دستگاه قضائی است
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در ادامه ضمن اشاره به افتتاح سامانه احراز هویت برخط قوه قضائیه و نقش این سامانه در تسهیل و تسریع توأم با کرامت امور قضائی مردم، افزود: مرحله نخست از ترتیب اثر دادن به امور رجوع کنندگان به دستگاه قضائی، احراز هویت آنها است و چنانچه مرحله احراز هویت به درستی و دقت انجام نگیرد، بنیان سلسله اقدامات بعدی هم کج گذاشته می شود ازاین رو مبحث احراز هویت، همچون موضوعات بسیار مهم در همه دستگاه ها همچون دستگاه قضائی است که با آغاز به کار سامانه احراز هویت برخط امیدواریم امور در رابطه با رجوع کنندگان به دستگاه قضائی، با سرعت و کیفیت بالاتری انجام گیرد. معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: زیرساخت احراز هویت برخط قوه قضائیه، گامی دیگر در جهت اهداف سند تحول دستگاه قضائی و تسریع و تسهیل توأم با تکریم مراجعان به دستگاه قضائی است و امیدواریم با ارتقای مداوم سامانه های الکترونیک دستگاه قضائی، امور قضائی مردم با سرعت و دقت بیشتر و هزینه کمتر صورت گیرد. حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای تصریح کرد: باید زنجیره هوشمند سازی فرآیندها و تحقق کامل دولت الکترونیک در تمام بخش ها و دستگاههای کشور تحقق یابد تا حلاوت انجام سریع و دقیق و توأم با کرامت امور در کام مردم بنشیند. معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: بکارگیری جوانان دلسوز و کارآمد همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است و امروز هم در دستگاه قضائی جوانانی همچون آقای زارع پور با تخصص و تعهد خود در حال پیشبرد امور هستند و ما با مشاهده پروژه فناورانه افتتاح شده در دستگاه قضائی شاهد کارآمدی و حضور مثمرثمر این جوانان هستیم.

1399/10/23
23:14:22
0.0 / 5
1159
تگهای خبر: پروژه , خدمات , رئیس , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است