رییس سازمان زندان ها:

در مبارزه با لطمه های اجتماعی همه دستگاهها با احساس مسئولیت اجتماعی عمل كنند

در مبارزه با لطمه های اجتماعی همه دستگاهها با احساس مسئولیت اجتماعی عمل كنند ثبت آسان: تفاهم نامه همکاری سازمان زندان ها و ستاد مبارزه با مواد مخدر با هدف نگهداری، درمان و آموزش معتادان امضاء شد.به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها در مراسم تفاهم نامه همکاری سازمان زندان ها و ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: همه دستگاهها برای کاهش لطمه های اجتماعی مسئولیت شرعی، قانونی و اجتماعی دارند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباب کاهش لطمه های اجتماعی اظهار داشت: باوجود اینکه سازمان زندان ها تکلیف قانونی برای نگهداری معتادان متجاهر ندارد اما در اطاعت از امر ولی و ایفای مسئولیت اجتماعی با ستاد مبارزه با موادمخدر همکاری می کند.

رئیس سازمان زندان ها با اعلان اینکه معتادان متجاهر یک ویترین نازیبا برای قضاوت نادرست مردم نسبت به عملکرد نظام هستند و سبب لطمه به سرمایه اجتماعی نظام می شوند اظهار داشت: از همه آحاد مردم خصوصاً متدینین دعوت می کنم که با احساس مسئولیت شرعی و اجتماعی بیشتر در مقوله درمان معتادان وارد شوند.

حاج محمدی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد زندانیان مستقیم یا غیر مستقیم بخاطر مواد مخدر در زندان هستند اظهار داشت: زندانها محیط مناسبی برای ایفای ماموریت و اجرای عملیات ستاد مبارزه با مواد مخدر می باشند و کسانی که بخاطر دست اندازی به اموال مردم و خدشه به آسایش مردم در زندانند اگر درمان نشوند و با اختتام مدت حبس به جامعه برگردند باردیگر در چرخه بزهکاری خواهند افتاد.

حاج محمدی اظهار داشت: درمان معتاد و سارقی که به خاطر اعتیاد، به اموال مردم دست درازی کرده است، فقط حبس نیست بلکه درمان و توانمند سازی و بازاجتماعی کردن آنها در طول ایام حبس باید مدنظر باشد و از آنجائیکه معتاد مستعد بزهکاری هست با انعقاد این تفاهم نامه با ستاد مبارزه با مواد مخدر نه فقط به دنبال نگهداری معتادان متجاهر در اردوگاه های سازمان زندان ها هستیم بلکه درمان و مهارت آموزی آنان نیز در دستور کار قرار می گیرد.

حاج محمدی گفت: نگاه نظام در برخورد با عاملان و سوداگران مرگ نگاهی قاطع و سختگیرانه است ولی در مواجه با معتادان که انسان هایی بیمار و لطمه دیده هستند نگاهی انسانی و توام با رافت و مهربانی است.

رئیس سازمان زندان ها در آخر اظهار داشت: سازمان زندان ها برای اجرای کامل ماموریت های خود که اصلاح و تربیت مجرمان است نیاز به همکاری و هم افزایی تمامی ارگان ها و دستگاه های دولتی و همین طور مشارکت گروه های مردمی دارد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز در این مراسم گفت: سازمان زندان ها باوجود اینکه تکلیف قانونی ندارد اما همکاری خوبی در زمینه نگهداری معتادان با ما داشته است و این همکاری فقط در حوزه نگهداری نیست بلکه در حوزه درمان و آموزش معتادان نیز اقدامات مطلوبی انجام داده است.

وی با اعلان اینکه نگهداری معتادان در اردوگاه ها به مفهوم زندانی کردن آنان نیست، اظهار داشت: همکاری با سازمان زندان ها جهت استفاده از ظرفیت اسکان است.

مومنی اضافه کرد: سال قبل این تفاهم نامه به صورت آزمایشی در استان تهران شروع شد که آثار خوبی همچون پاکسازی محلات پرخطر از یک سو و اشتغال به کار معتادان جمع آوری شده در اردوگاه فشافویه را به دنبال داشت.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه گفت: در سالجاری ۳ تفاهم نامه با سپاه و بسیج، نیروی انتظامی و سازمان زندان ها منعقد گردیده است که سبب یک عزم ملی و ساماندهی خوب در حوزه مبارزه با مواد مخدر شده است.

با انعقاد این تفاهم نامه در استان های کرمان، خوزستان و خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان فضاهای مناسب برای نگهداری معتادان متجاهر توسط سازمان زندان ها در اختیار این ستاد قرار می گیرد.

این تفاهم نامه سال قبل به صورت آزمایشی در استان تهران اجرائی شده بود.

منبع:

1399/11/26
15:27:40
0.0 / 5
1087
تگهای خبر: اشتغال , رئیس , سازمان , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است