رئیس سازمان زندان ها اعلام كرد

تمام زندانیان فقیر با بدهی كم تا آخر هفته آزاد می شوند

تمام زندانیان فقیر با بدهی كم تا آخر هفته آزاد می شوند به گزارش ثبت آسان رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در مراسم آزادی ۲۲ نفر از زندانیان استان کهگیلویه و بویر احمد اظهار داشت: تا آخر هفته، تمام زندانیان فقیر کشور که به دلیل مبالغ پایین در زندان هستند شناسایی و از محل اعتبارات اهدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آزاد خواهند شد.به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان زندان ها، حاج محمدی ضمن اشاره به نقش کنترل های درونی در بازداری انسان از ارتکاب به جرم اظهار داشت: کنترل درونی بهترین شیوه مراقبت از خود است و اگر ما پایبند به قواعد، اصول و اخلاق باشیم نیازی به این پابندها نداریم.

رئیس سازمان زندان ها ضمن اشاره به مبحث خانواده زندانیان اظهار داشت: متاسفانه با زندانی شدن هر فرد خانواده او هم گرفتار صدمه می شود و شما باید بخاطر خانواده، فرزندان و همسر خود از مسیر گذشته خود بازگردید و راه درست زندگی را انتخاب کنید.

رئیس سازمان زندان های کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: زندگـی اجتماعی نیازمند امنیت اسـت، امنیتی کـه ضامن فعالیت های سـازنده اجتماعـی اسـت.

وی عنوان کرد: امنیـت خـود بـه خـود پدیـد نمی آید؛ چراکـه در اجتمـاع افرادی هسـتند کـه ایـن نعمـت را نادیده گرفته و با تخطی از عهد خود باعث تزلزل امنیت اجتماعی می شوند که بـرای جلوگیـری از این عدم پایبندی به تعهدات، زنـدان نقش نگهداری، کنتـرل و هدایت افراد را به عهده دارد تـا اجتمـاع بتوانـد بـا امنیـت و سلامتی راه رشـد و بالندگـی را طـی نمایـد.

حاج محمدی ضمن اشاره به آیه شریفه « وَ أَوفُوا بِالعَهدِ إنَّ العَهدَ کانَ مَسئُولـاً » تاکید داشت: همه ما موظف به مراقبت و نظارت بر تعهدات خود و دیگران هستیم. اما امروز با آزادسازی این زندانیان تلاش نمودیم تا در جهت احیای ارزش های انسانی و اسلامی و ترویج فرهنگ بخشش گام برداریم.

مجموع بدهی این ۲۲ زندانی، ۵ میلیارد و۷۵۳میلیون تومان بود که ۶۱ درصد این بدهی بالغ بر ۳.۵ میلیارد تومان با تلاش شورای حل اختلاف و مددکاران توسط شکات بخشوده و بخش دیگر این بدهی ها توسط ستاد دیه استان پرداخت گردید.

رئیس سازمان زندان ها در این مراسم ضمن قدردانی از شکات به دلیل این اقدام پرارزش که فرهنگ گذشت را در جامعه ترویج می کند از تلاشهای مددکاران زندان ها و مسؤلان ستاد دیه و شوراهای حل اختلاف قدردانی کرد.

همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به استان کهگیلویه و بویراحمد و با حضور رئیس سازمان زندان ها تعداد ۲۲ زندانی جرائم مالی که زمینه آزادی آنان فراهم گردیده بود به آغوش خانواده بازگشتند.

در حاشیه این آیین ۲ زندانی محکوم به قصاص با تلاش و پیگیری شورای حل اختلاف شعبه ۹ کهگیلویه و بویراحمد و کسب رضایت اولیای دم بخشوده شدند.

منبع:

1399/12/02
20:23:35
0.0 / 5
740
تگهای خبر: رئیس , سازمان , نظارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است