اطلاعیه مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه؛

پیامك ابلاغ قضایی الكترونیكی جعلی است

پیامك ابلاغ قضایی الكترونیكی جعلی است ثبت آسان: بر طبق اعلام مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوا قضاییه پیامک ارسال شده به برخی افراد با موضوع ابلاغ الکترونیک قضایی جعلی است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، اخیراً متنی با عنوان ابلاغ الکترونیک قضائی به صورت پیامک به برخی افراد ارسال و در آن خواسته شده جهت مشاهده شکایت در سامانه ابلاغ ثنا به آدرس اینترنتی اعلام شده وارد و مبلغی را پرداخت کنند. به دنبال ارسال این پیامک مرکز آمار و فناوری اطلاعات اطلاعیه ای به شرح ذیل صادر نمود:
به اطلاع مردم عزیز می رساند اخیراً اخبار جعلی گوناگونی در خصوص صدور شکوائیه یا دادخواست جدید در سامانه ابلاغ قضائی و سامانه ثنا به صورت پیامکی و یا در فضای مجازی منتشر می شود و از فرد دریافت کننده پیامک درخواست می شود با رفتن به یک صفحه جعلی برای مشاهده آن وجهی را به صورت الکترونیک پرداخت کنند.
این پیامک های جعلی که عمدتاً با مبدا خارج از کشور تولید و از سرشماره های نامعتبر ارسال می شود صرفا جهت کلاهبرداری و سرقت از حساب های بانکی افراد طراحی می شود و ارتباطی با دستگاه قضائی ندارد.
در ادامه آگاه سازی های پیشین به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می رساند که در فرایند سامانه ابلاغ الکترونیک و اطلاع رسانی های قضائی هیچ گونه وجهی به صورت اینترنتی دریافت نمی گردد و کلیه درگاه های دسترسی به سامانه های رسمی قوه قضائیه صرفا از راه پایگاه adliran.ir در اختیار ذینفعان دستگاه قضائی قرار می گیرد. بنابراین خواهشمند است به منظور جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری احتمالی، در هنگام مواجهه با این پیام های جعلی از بازکردن لینک های آلوده خودداری نموده و مراتب را سریعاً به پلیس فتا گزارش کنند.
همینطور در پیامک های اطلاع رسانی سامانه ابلاغ الکترونیکی ارسال شده از سرشماره های رسمی قوه قضائیه، هیچ لینکی جهت ورود به درگاه پرداخت بانکی وجود ندارد و برای مشاهده ابلاغیه های قضائی احتیاج به هیچ گونه پرداخت وجهی وجود نخواهد داشت.

بار دیگر با تکیه بر ضرورت هوشیاری شما عزیزان در خواست می نماید به محض دریافت چنین پیامک ها یا پیام های دیگری در همین مبحث در سایر رسانه های اجتماعی مراتب را جهت پیگیری و تعقیب کلاهبرداران به پلیس فتا گزارش کنند.
سرشماره پیامک های ارسالی از سمت قوه قضائیه به شرح ذیل است: ۱۰۰۰۴۹ و ۱۰۰۰۴۹۰ تا ۱۰۰۰۴۹۹


منبع:

1399/12/06
21:53:08
0.0 / 5
897
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است