معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه:

برای مواردی چون خیانت و درآمدهای حرام اجراییه صادر نمی نماییم

برای مواردی چون خیانت و درآمدهای حرام اجراییه صادر نمی نماییم به گزارش ثبت آسان معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت: دادستان ها و دادگستری ها برای مواردی همچون خیانت و درآمدهای حرام اجراییه صادر نمی کنند.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، علی غلامی، در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو، اظهار نمود: عملکرد بانک در قبال بنگاه ها و واحدهای تولیدی به گونه اعطای تسهیلات با سودهای مرکب یا بیش از اندازه مجزای مصوب از طرف بانک مرکزی است.
وی با اشاره به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری، اظهار داشت: کلمه خیانت و درآمدهای حرام همچون نکات بارز و قابل توجه روز گذشته سخنان رهبری در ارتباط با موضوع امشب برنامه گفتگو ویژه خبری است که در این زمینه می توان گفت قوه قضائیه عمله خیانت و درآمدهای حرام احدی در جمهوری اسلامی نخواهد بود.
غلامی اضافه کرد: به تصریح ریاست قوه قضائیه، دادستان های ما و دادگستری ها برای مواردی همچون خیانت و درآمدهای حرام اجراییه صادر نمی کنند، اگر بانکی برمبنای منویات خودش که معلوم هم نیست از کجا نشأت می گیرد چنین سودهایی را طلب می کند ما مجری منویات آن نخواهیم شد.
بانک ها باید بدانند که اگر از ابتدا وارد معامله ای شدند حمایت قوه قضائیه را نخواهند داشت
معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه افزود: بانک ها در درجه اول نمی توانند در عوض ما برای کارهای غیر قانونی خود، امکان تهیه نماید، مصادره نماید و اجراییه بگیرد بانک ها باید بدانند که اگر از ابتدا وارد معامله ای شدند حمایت قوه قضائیه را نخواهند داشت.
وی با اشاره به اعطای تسهیلات بانکی بانک ها با قاعده قانونی اظهار داشت: اگر بانک ها با واحدهای تولیدی و بنگاه ها وارد گرفتاری شدند قوه قضائیه برمبنای رسالت خودش برای داوری و حکمیت ورود خواهدنمود تا حد امکان مسئله حل شود.
غلامی بیان کرد: اما با در نظر گرفتن بدترین فرض ممکن، بانک به فردی تسهیلات دهد و آن فرد کاهلی کرده و نمی تواند تسهیلات را باز پس دهد، بانک در نهایت می تواند واحد تولیدی یا بنگاه ها را مصادره کند.
معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت: تخلف بانک دراین زمینه از جایی آغاز می شود که بعد از تملک واحد تولیدی، قراردادی با کارکنان و کارگران منعقد می کند که طبق آن اختیاری تام به بانک داده می شود و این خود مغایر با قانون است.


منبع:

1400/02/16
17:52:31
5.0 / 5
537
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است