ستاد حقوق بشر:

بعد از دسترسی ایران به واكسن كرونا معافیت تحریمی صادر شد

بعد از دسترسی ایران به واكسن كرونا معافیت تحریمی صادر شد ثبت آسان: ستاد حقوق بشر ایران با انتشار توییتی به ادعای آمریکا در خصوص معافیت مبادلات تجهیزات مقابله با کرونا از تحریم ها واکنش نشان داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، ستاد حقوق بشر ایران در واکنش به معافیت مبادلات تجهیزات مقابله با کرونا از طرف آمریکا مقابل ایران، نوشت: «۸۲۰۰۰ ایرانی قربانی کرونا شدند و الان آمریکا ۱۶ ماه بعد از شیوع این ویروس منحوس و ساخت واکسن ایرانی برای مبادلات کرونائی معافیت صادر می کند!»در ادامه این توییت آمده است: «مبادلاتی که تحریم آنها حتی در دوران جنگ خلاف قوانین بین الملل است. برداشتن تحریم های غیرقانونی و مجازات عاملان آن خواست ملت ایران است.»
خزانه داری آمریکا اخیراً ادعا کرده معافیت تحریمی برای مبادلات کرونائی با ایران را صادر کرده است. بنابر دستورالعملی که پخش شده، آمریکا "کلیه مبادلات و کارهای در رابطه با صادرات، باز صادرات، فروش یا عرضه، مستقیم یا غیرمستقیم کالاها یا فناوری های مورد استفاده در پیشگیری، تشخیص یا درمان کووید -۱۹ (از جمله تحقیقات یا مطالعات بالینی در رابطه با کووید -۱۹) با ایران یا حکومت ایران یا با افراد و کشورهای ثالث که چنین کالاهایی را بطور خاص برای بازفروش به ایران خریداری می کنند، از تحریم ها معاف خواهند شد."این خبر در حالی منتشر می شود که واشنگتن همیشه ادعا کرده بود کالاهای بشردوستانه چون غذا و دارو از تحریم معاف هستند اما در عمل، بانک ها و دولت های بین المللی به تحریم های آمریکا از انجام تراکنش های مالی مربوط به طرف های ایرانی حتی برای معاملات مربوط به غذا و دارو خودداری می کنند. معافیت صادر شده از طرف وزارت خزانه داری آمریکا مهر تأییدی بر موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحریم کالاهای بشردوستانه است که طبق قوانین بین الملل حتی در وضعیت جنگ نیز شامل تحریم نمی گردد. از طرف دیگر، آمریکا در حالی برای مبادلات کرونائی معافیت صادر کرده که جمهوری اسلامی ایران با اتکاء به دانش بومی خود به فناوری ساخت واکسن کرونا دست پیدا کرده است.


منبع:

1400/03/31
09:39:47
5.0 / 5
565
تگهای خبر: بانك , تجهیزات , ساخت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است