رئیس كل دادگستری استان خبر داد:

سازش قطعی در دو پرونده قتل عمد و نجات دو محکوم از قصاص درخراسان شمالی

سازش قطعی در دو پرونده قتل عمد و نجات دو محکوم از قصاص درخراسان شمالی ثبت آسان: خراسان شمالی رییس کل دادگستری خراسان شمالی از حصول سازش قطعی در دو فقره قتل عمدی و نجات دو محکوم مقابل از مجازات قصاص نفس امسال آگاهی داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان، حجت الإسلام والمسلمین جعفری با قدردانی از روحیه گذشت اولیاء دم و همین طور تقدیر و تشکر از کوشش های مدیران قضایی و قضات اجرای احکام، واحدهای مددکاری و صلح و سازش زندان، اعضاء شوراهای حل اختلاف و ستاد استانی صبر و همین طور ریش سفیدان، معتمدین و معمرین و عوامل بومی و محلی در ایجاد مصالحه بین طرفین در این پرونده ها اشاره کرد: مردم خراسان شمالی بارها ثابت کردند که در زمینه صلح و سازش سرآمد هستند.
وی اضافه کرد: بنا بر این این استان در این خصوص عملکرد چشمگیری داشته است و از دیرباز در ردیف استانهای ممتاز کشوری قرار دارد بطوریکه می توان اذعان داشت در نتیجه اقدامات اصلاحی انجام شده فرهنگ سازش بنحو قابل توجهی در میان مردم خراسان شمالی نهادینه شده است.
وی اضافه کرد: با وجود ظرفیت های فراوانی که این استان در حوزه صلح و سازش دارد و با لحاظ روحیه گذشت و مصالحه مردم ولایی و شهید پرور این استان و اشاعه فرهنگ صلح و سازش در میان این مردم بعنوان امری پسندیده و مورد قبول انتظار داریم این روند اصلاحی امسال بیش از پیش بهبود یابد.
جعفری با اشاره به این که در تداوم مسیر اقدامات اصلاحی زمینه ها و موجبات حصول سازش در پنج فقره پرونده قتل عمدی نیز تا حدود قابل توجهی در استان فراهم شده؛ ابراز امیدواری کرد: با حصول سازش قطعی تا اختتام شهریور ماه سال جاری آمار مصالحه در این پرونده ها به هفت فقره افزایش یابد.
رئیس کل دادگستری استان همین طور از بهبود هفت درصدی عملکرد شوراهای حل اختلاف استان طی پنج ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال قبل آگاهی داد.
وی اشاره کرد: در پنج ماهه ابتدایی سال جاری از مجموع ۲۱ هزار و ۲۴۷ فقره پرونده دارای قابلیت سازش تعداد ۹ هزار ۶۳۹ فقره یعنی بیش از ۴۵ درصد پرونده ها به سازش منتهی شده در صورتیکه در سال ۱۳۹۹ از مجموع ۱۸هزار و ۹۵۷ فقره پرونده دارای قابلیت سازش تعداد ۷هزار و ۱۴۲ فقره (معادل ۳۸ درصد پرونده ها) به مصالحه انجامیده است.
منبع:

1400/06/12
14:12:05
5.0 / 5
194
تگهای خبر: رئیس , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است