در دیدار با فعالان اقتصادی، تولیدكنندگان و كارآفرینان قزوین

محسنی اژه ای: فرایند صدور مجوزهای مورد نیاز فعالان اقتصادی تسریع شود

محسنی اژه ای: فرایند صدور مجوزهای مورد نیاز فعالان اقتصادی تسریع شود به گزارش ثبت آسان رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: در مواردی که لازم است دستگاهی برای تولیدکنندگان مجوز صادر کند باید صدور مجوز تسریع شود و اگر فرد شرایط صدور مجوز را دارد دیگر در پیچ و خم اداری گیر نکند، اگر درصورتیکه خدای نکرده کسانی قانون را رعایت نمی کنند و در صدور مجوز تعلل می کنند، دستگاههای مختلف نظارتی از منظر خودشان ورود کنند و بررسی صورت بگیرد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای امروز ۸ مهر در جریان سفر به قزوین در دیدار با فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و کارآفرینان اظهار داشت: اگر در جنگ اقتصادی قرار داریم باید شرایط آنرا بپذیریم، در شرایط جنگی باید با لوازم خودش کار نماییم، کسانی که در میدان جنگ هستند باید از هر جهت پشتیبانی شوند، موانع سر راه آنها برداشته شود و جنگ در اولویت امور قرار بگیرد.
وی بیان نمود: یک سری لوازم از سوی مسئولین باید ایجاد شود و یک سری لوازم از جانب سربازان جنگ اقتصادی که همان تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی هستند باید رعایت شود تا در این جنگ به پیروزی برسیم.
این مسئول اظهار داشت: در مواردی که لازم است دستگاهی مجوز صادر کند باید صدور مجوز تسریع شود و اگر فرد شرایط صدور مجوز را دارد دیگر در پیچ و خم اداری گیر نکند، اگر درصورتیکه خدای نکرده کسانی قانون را رعایت نمی کنند و در صدور مجوز تعلل می کنند، دستگاههای مختلف نظارتی از منظر خودشان ورود کنند و بررسی صورت بگیرد.
اژه ای خاطرنشان کرد: اگر در بعضی مسائل مثل مالیات، واگذاری ها، مسائل بانکی و مواردی از این دست اختلافی پیش آمد در قوه قضاییه کارگروه های مشترک ایجاد شود و یک به یک مسائل را حل نماییم و از همان ابتدا پرونده قضایی تشکیل نشود بلکه تلاش شود قبل از تشکیل پرونده مشکل در کار گروه حل شود.
وی بیان نمود: از ظرفیت حداکثر صنوف و بخش خصوصی در حل مشکلات استفاده گردد اما اگر مبحث حل نشد و در نهایت پرونده تشکیل شد، در همان ابتدا با کمک صنوف و بخش خصوصی و مردم کوشش برای صلح و سازش صورت بگیرد و باز اگر مساله حل نشد از نظرات متخصصان استفاده گردد.
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: ما از همان ابتدای ورود به قوه قضاییه کارگروهی تشکیل دادیم که ببینیم در بخش های مختلف مردم چه مشکلاتی با ما دارند و تلاش نماییم هر مشکلی که در ارتباط با ماست را رفع نماییم.
او در آخر ضمن اشاره به این که ۹۵ درصد ابلاغ ها را توانستیم الکترونیکی نماییم و بسیاری از استعلام های ما کاغذی نیست، اظهار داشت: سال جاری بودجه ما دوسقفی شده که سقف دوم برای الکترونیک شدن است ولی متأسفانه سقف دوم تحقق نیافت در حالیکه ما روی این مورد حساب کرده بودیم، از نمایندگان مجلس می خواهیم که در اصلاح این قانون به ما کمک کنند چونکه در خیلی از موارد با هماهنگی می توانیم مشکلات را حل نماییم.

منبع:

1400/07/10
10:01:12
5.0 / 5
291
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است