شهردار تهران خبر داد:

ایستگاه متروی ندامتگاه تهران بزرگ راه اندازی می شود

ایستگاه متروی ندامتگاه تهران بزرگ راه اندازی می شود علیرضا زاکانی در بازدید از ندامتگاه تهران بزرگ و اردوگاه فشافویه، ضمن تاکید بر حمایت شهرداری از خانواده های زندانیان، از راه اندازی ایستگاه مترو و ایجاد فرهنگسرا و ایستگاه آتش نشانی برای این مجموعه اطلاع داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره کل زندان های استان تهران، به منظور بررسی وضعیت رفاهی زندانیان و رفع مشکلات حوزه زندان ها، علیرضا زاکانی به ندامتگاه تهران بزرگ و اردوگاه فشافویه رفت.
شهردار تهران بامداد روز جمعه جهت کمک به حوزه زندان و زندانبانی با همراهی عبداله مرتضوی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، ناصر حاج محمدی مدیرکل دفتر فنی عمرانی، سعید شاکر مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان زندان ها در ندامتگاه تهران بزرگ و اردوگاه فشافویه حضور یافت.
در این دیدار که علی رستمی مدیرکل زندان های استان تهران هم حضور داشت، مشکلات این دو مرکز همچون دوری و تردد کارکنان و خانواده های زندانیان، عملیات تعریض جاده و ساخت سالن ملاقات جدید، سختی آب و فرسایش های سریع سیستم های آب رسانی و موارد دیگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
این بازدید که در ادامه حضور روز پنجشنبه محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در دفتر شهردار تهران و دعوت وی صورت گرفته بود، باعث آشنایی بیشتر مسؤلان عالی شهر تهران با وضعیت خدماتی، رفاهی و تربیتی زندان ها می شود.
شهردار تهران با مثبت ارزیابی نمودن اقدامات صورت گرفته در بخش های بهداشتی، درمانی، فرهنگی و آموزشی در این دو مرکز اظهار داشت: لازم است با تمام امکانات شهری برای پشتیبانی از خانواده های زندانیان تلاش نماییم.
علیرضا زاکانی افزود: زندان جزء جدایی ناپذیر جامعه است و باعث برقراری نظم و امنیت شهروندان می شود.
وی در مورد ساخت ایستگاه مترو جهت سهولت رفت و آمد خانواده های زندانیان، ایجاد ایستگاه آتش نشانی، فرهنگسرا و تصفیه خانه آب قول مساعد داده و ابراز امیدواری نمود شهرداری عملیات آسفالت محوطه بیرونی و داخلی ندامتگاه تهران بزرگ و اردوگاه فشافویه را بزودی انجام دهد.
زاکانی همینطور اظهار داشت: کمک های آموزشی و فرهنگی در اختیار زندانیان بخصوص مددجویان زن قرار خواهد گرفت.
مدیرکل زندان های استان تهران هم در حاشیه این بازدید اظهار داشت: پدیده زندان، برای جامعه خوشایند نیست ولی با کمی تامل میتوان به این نتیجه رسید که هرجا خانواده و جامعه به وظیفه تربیتی اش عمل نکرده، یک نفر به مجموعه زندان اضافه شده است.
علی رستمی افزود: اگر زندان نباشد، جامعه و اجتماع امنیت ندارد، آزاد بودن یک قاتل یا سارق باعث سلب آسایش شهروندان می شود اما با این وجود تلاش می شود زندان آخرین مرحله در مجازات ها باشد.
وی همینطور اظهار داشت: زندان نباید در مقابل کم کاری تربیتی خانواده و جامعه تنها بماند و مسئولیت اصلاح زندانی را بر دوش بکشد.
رستمی اضافه کرد: تمام نهادهای شهری و اجتماعی، اندیشمندان و نیکوکاران باید به عرصه کارزار تربیتی وارد شده، زندانی را به مسیر درست زندگی هدایت نموده، وی را مورد پذیرش قرار دهند.
او در انتها حضور مسؤلان عالی شهر و استان تهران در زندان ها را نقطه آغاز تعامل سازنده و بازگشت سالم زندانیان به جامعه دانست و اظهار داشت: هر چه این حضورها بیشتر باشد، مشکلات زندان ها حل شده، به جای دغدغه آبرسانی و دیگر امور رفاهی بر آموزش، تربیت و حرفه آموزی تمرکز خواهیم داشت.
بنا بر این گزارش، شهردار تهران و مسؤلان سازمان زندان ها در ادامه به اردوگاه کاردرمانی فشافویه رفته، وضعیت نگهداری معتادان متجاهر شهری و روش های درمان اعتیاد در این مرکز را هم بررسی نمودند.
شهردار تهران در بازدید از کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی ندامتگاه فشافویه که معتادان متجاهر مشغول به کار بودند، این اقدام را پرارزش خواند و مورد تقدیر قرار داد.
منبع:

1400/08/15
11:40:18
5.0 / 5
267
تگهای خبر: اداره , اشتغال , ثبت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است