تاکید معاون سازمان ثبت اسناد بر اجرای حدنگاری در استان تهران

تاکید معاون سازمان ثبت اسناد بر اجرای حدنگاری در استان تهران ثبت آسان: معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست با مدیران ستادی و استانی این سازمان بر ضرورت تسریع و تسهیل اجرای کاداستر (نقشه برداری ثبتی) در استان تهران تاکید نمود.به گزارش ثبت آسان به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جلسه قرارگاه حدنگاری با حضور معاون امور املاک و کاداستر و برخی از مدیران ستادی و استانی ثبت اسناد و املاک انجام شد.

علی بهبهانی معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در نشست با مدیران کل املاک و کاداستر و روسای واحدهای ثبتی استان تهران به تبیین اهمیت اجرای دقیق و سریع طرح برون سپاری پرداخت.

در این جلسه معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تشریح ضرورت تسریع و تسهیل اجرای کاداستر در استان تهران بر اجرای ماده ۳ قانون جامع حدنگار اصرار کرد.

ماده ۳- سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مکلف است ظرف مدت پنج سال از تاریخ لازم الاجراء شدن قانون جامع حدنگار، حدنگاری را به نحوی به انجام برساند که موقعیت و حدود کلیه املاک و اراضی داخل محدوده مرزهای جغرافیایی کشور شامل دولتی و غیردولتی و همین طور موقعیت و حدود کلیه کوه ها، مراتع، جنگلها، دریاها، دریاچه ها، تالاب ها، اراضی مستحدث ساحلی، مسیل های دایر و متروکه و جزایر کشور، مشخص و تثبیت شود و امکان بهره برداری از نقش ها و سایر اطلاعات توصیفی و ثبتی کلیه املاک و اراضی کشور، بصورت نقشه و اسناد مالکیت حدنگار در نظام جامع میسر گردد، به شکلی که هیچ نقطه ای از کشور بدون نقشه و اسناد مالکیت حدنگار نباشد.

تبصره - کلیه دستگاهها مکلف به همکاری با سازمان جهت اجرای حدنگاری می باشند.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضای به ارزیابی و بررسی نقاط قوت و ضعف طرح برون سپاری پرداختند و نظرات کارشناسی و راهکارهای پیشنهادی خودرا جهت تسریع پروسه اجرای امر برون سپاری استان تهران بیان نمودند.

درحاشیه نشست به جهت عملی نمودن مصوبات قرار شد دراسرع وقت نشستی با مجریان این طرح در استان تهران برگزار گردد، تا روند توجیهی و آموزشی این افراد همراه با اجرای طرح صورت گیرد.

منبع:

1400/09/01
22:40:37
5.0 / 5
120
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است