شورای نگهبان:

تنها راهکار مشکلات کشور، عمل به قانون اساسی است

تنها راهکار مشکلات کشور، عمل به قانون اساسی است به گزارش ثبت آسان، شورای نگهبان به مناسبت 12 آذرماه سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای اشاره کرد: باید بر این باور بود که تنها راهکار مشکلات کشور، عمل به قانون اساسی و فعلیت یافتن حداکثری ظرفیت های مغفول آنست.


به گزارش ثبت آسان به نقل از شورای نگهبان، متن بیانیه شورای نگهبان بدین شرح است:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَیِّنَاتِ وَأَنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْکِتَابَ وَالْمِیزَانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ
۱۲ آذرماه، سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، یادآور تحقق مطالبه تاریخی ملتی بود که قرن های متمادی، از حکومت ظالمانه طاغوتیان، جز رنج و تحقیر نصیبی نبرده بود و در پی دستیابی به حیاتی عزتمندانه، لبیک گوی ندای حق طلبانه بزرگمردی از تبار اولیای الهی شد که قیامش قیام لله و هدفش حاکمیت ارزش های الهی بود.
باور راسخ امام خمینی(ره)، بنیان گذار انقلاب اسلامی به امکان اداره جامعه توسط احکام الهی و جایگاه متعالی قانون، به تاکید ایشان بر تصویب قانون اساسی انجامید و بعد از انتخاب اعضای مجلس خبرگان قانون اساسی از طرف مردم و تدوین قانون اساسی توسط خبرگان ملت، در نهایت در روز ۱۲ آذرماه سال ۱۳۵۸ خواسته تاریخی ملت ایران محقق شد و قانون اساسی مترقی و ممتاز جمهوری اسلامی ایران به تصویب مردم شریف ایران رسید تا راهگشای تحکیم پایه های حکومت اسلامی و ارائه دهنده طرح نوین نظام حکومتی شود که آرمان بزرگ ایجاد تمدّن نوین اسلامی را دنبال می کند.
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک سند حقوقی مبتنی بر ارزش های جهان شمول دین مبین اسلام با فراهم آوردن زمینه تحقق وفاق ملی و با نفی معادلات جهان سلطه، هر نوع استکبار و استعمار را به چالش کشید و پشتیبانی از مستضعفان عالم را به عنوان یک وظیفه اسلامی و انسانی مورد تاکید قرار داد.
بی شک یکی از فاکتورهای مهم عبور موفق نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بحران ها و چالش هایی که بر سر راه آن قرار گرفت، ظرفیت های موجود در قانون اساسی خصوصاً نقش ویژه آن در اداره امور کشور به اتکاء آراء و نظرات مردم بوده که سبب شده است هیچ بن بست قانونی ای در راه پیشرفت ایران اسلامی قرار نداشته باشد.
بدین جهت باید به همه کسانی که در راه تصویب و نیز اجرای این میثاق ملی تلاش کردند، ادای احترام نمود و بر این باور بود که تنها راهکار مشکلات کشور، عمل به قانون اساسی و فعلیت یافتن حداکثری ظرفیت های مغفول آنست.
حالا در سال های آغازین چله دوم عمر بابرکت انقلاب اسلامی، شورای نگهبان به عنوان نهاد پاسدار احکام‏ اسلام‏ و قانون اساسی‏، ضمن تجدید عهد با امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، اعلام می نماید همچون گذشته در انجام وظایف خطیر خویش ایستادگی خواهدنمود و ملت بزرگ ایران را تا رسیدن به آرمان های خود همراهی خواهدنمود.
منبع:

1401/09/12
10:00:49
5.0 / 5
286
تگهای خبر: اداره , سند , شورای نگهبان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است