رئیس مركز راهبردی اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه:

بررسی علت اصلی بیكاری میان كارگران

بررسی علت اصلی بیكاری میان كارگران به گزارش ثبت آسان رئیس مركز راهبردی اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه قم اظهار داشت: واردات بی رویه باعث تعطیل شدن بنگاه های اقتصادی و بیكار شدن كارگران می گردد و این امر سبب سوء استفاده دشمنان برای ناكارآمد نشان دادن نظام است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین احمدعلی یوسفی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس افزود: درحال حاضر مناطق آزاد كه باید به مركزهای صادرات كالای ایرانی به كشورهای دیگر باشند، به مراكز واردات كالاهای خارجی به داخل كشور شده اند.
وی اظهار داشت: عزت اسلامی در چنین شرایطی در معرض خطر قرار می گیرد و برای جلوگیری از آن باید راه حل اقتصادی عرضه شود.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای سال جاری اظهار داشت: ایشان شعار سال را پشتیبانی از كالای ایرانی تعیین كردند و به مدیران فرمودند كه مصرف كالاهای خارجی حرام است، دولت می تواند با یك بخشنامه رسمی به تمام نهادهای حكومتی اعلام نماید كه مصرف كالاهای غیرایرانی ممنوع می باشد كه این گونه اقدام ها بخشی بزرگی از مشكلات اقتصادی را حل می كند.
یوسفی با بیان این كه مخاطبان رهبر معظم انقلاب اسلامی در شعار سال هم دولت و هم ملت هستند و باید تكالیف و وظایف خویش را در این ارتباط انجام دهند، اظهار داشت: هیچ رفتاری را نباید در جامعه نهادینه كرد كه منشا سلطه دشمن بر جامعه اسلامی شود، چنین مساله ای از دیدگاه اسلام جایز نیست، راه مقابله با چنین مسائلی مصرف كالاهای ایرانی است.
یوسفی تصریح كرد: امروز ایران ام القرای جوامع اسلامی و الهام بخش برای جبهه مقاومت است و نباید عزت اسلامی با رفتارهای ناپسند اقتصادی در معرض خطر قرار بگیرد، پرهیز از مصرف كالاهای خارجی باعث عزت اسلامی و اقتدار نظام می گردد.
وی با بیان این كه در جنگ اقتصادی هم می توانیم دشمن را شكست دهیم، اظهار داشت: علما در بیش از 20 مورد بخصوص در دوره قاجار به پشتیبانی از كالاهای داخلی پرداختند و حتی دولت ها را وادار به این كار كردند، امروزه باید حوزویان از سیره علما درس و پند بگیرند و حوزه علمیه و شهر مقدس قم در این زمینه مانند دوران انقلاب اسلامی، پیشگام باشد.
وی اظهار داشت: در حوزه علمیه بعد از بیان سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی در سال 93، مركزی بعنوان مركز راهبردی اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه تشكیل شد و در سال قبل هم این مركز یك مدل اجرایی را با عنوان بازگرداندن اعتماد ایرانی به كالای ایرانی تدوین كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی، امسال را سالِ «حمایت از كالای ایرانی» نامگذاری كردند.


 

1397/01/17
18:35:03
5.0 / 5
5143
تگهای خبر: اقتصاد , كالا , واردات , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است