مشكل صنف گیاهان دارویی مشهد عطاریهای غیرمجاز هستند

مشكل صنف گیاهان دارویی مشهد عطاریهای غیرمجاز هستند ثبت آسان: مشهد- رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گیاهان دارویی مشهد اظهار داشت: تعدد واحدهای غیرمجاز عطاری مشكل عمده فروشندگان گیاهان دارویی در این كلانشهر است.


سید حسن بخارایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: تابحال با همكاری بازرسان اصناف شماری از واحدهای غیرمجاز فروشنده گیاهان دارویی در مشهد شناسایی شده اند اما هنوز 10 درصد كل این فروشندگان غیرمجاز هستند كه شناسایی نشده اند.
وی ادامه داد: یكی از مشكلات اساسی فروش غیرمجاز گیاهان دارویی عرضه دارو توسط آنها است در حالیكه فروش دارو توسط فروشندگان گیاهان دارویی غیرقانونی است.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گیاهان دارویی مشهد اظهار داشت: هم اینك 750 واحد فروشنده گیاهان دارویی یا عطاری در مشهد جواز كسب دارند و اتحادیه گیاهان دارویی این شهر به صورت مستقل فعالیت می كند.
وی اضافه كرد: خراسان رضوی بخصوص مشهد یكی از نقاط مطرح در حوزه تولید گیاهان دارویی و طب سنتی است و عرضه این نوع گیاهان در این شهر رونق زیادی دارد و بخشی از آن به خارج از كشور هم صادر می گردد.
خراسان رضوی رتبه نخست كشور را در كشت و تولید گیاهان دارویی دارد. 17 هزار هكتار از زمینهای این استان زیر كشت گیاهان دارویی است.
7489/1858


1397/01/28
14:49:45
5.0 / 5
4654
تگهای خبر: تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است