مرغداران فارس خواهان كاهش قیمت نهاده ها شدند

مرغداران فارس خواهان كاهش قیمت نهاده ها شدند ثبت آسان: شیراز- جمعی از مرغداران استان فارس دوشنبه با حضور در مقابل استانداری فارس خواهان اهتمام مسئولان به كاهش قیمت مواد اولیه مصرفی در مرغداری(نهاده ها) شدند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، یكی از اعضای هیات مدیره مرغداران فارس در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یكی از چالش هایی كه صنعت مرغداری استان چند سالی است با آن مواجه شده بالا بودن قیمت تمام شده تولید مرغ و پایین بودن قیمت فروش است.
وی كه خواست نامش بده نشود اضافه كرد: یكی از دلایل بروز این مشكلات افزایش بی رویه و خارج از چارچوب نهاده ها است كه هیچ نظارتی بر توزیع و كنترل قیمت آنها وجود ندارد.
او اظهار نمود: امروز مرغداران، مرغ تولیدی را به قیمت هر كیلوگرم 48 تا 51 هزار ریال در اختیار كشتارگاه قرار می دهند در صورتی كه با عنایت به افزایش قیمت نهاده ها مرغ تولیدی برای مرغدار هر كیلو 57 هزار ریال تمام می گردد و عملا مرغدار با ضرر مرغ را به فروش می رساند.
وی ادامه داد: كشتارگاه هم كه مرغ را باید با درصد مشخصی سود به قیمت هر كیلو حداكثر 70 تا 72 هزار ریال توزیع كند این قیمت را به 89 تا 90 هزار ریال رسانده است.
او اظهار داشت: ما خواهان افزایش قیمت مرغ نیستیم چون كه با این كار به مردم فشار وارد می گردد اما انتظار داریم كه قیمت نهاده ها كاهش یابد و علاوه بر این بر عرضه مرغ توسط كشتارگاه ها هم نظارت شود تا مرغ به قیمت منصفانه به دست مشتری برسد.
این عضو هیات مدیره مرغداران فارس بیان كرد: هم اینك در استان فارس یك هزار واحد مرغداری فعالیت دارند و روزانه 300 هزار قطعه مرغ مورد نیاز استان را تولید می كنند.
6122 /1876


1397/02/10
14:52:15
5.0 / 5
5139
تگهای خبر: تولید , فروش , هیات مدیره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است