بررسی ابزارهای ردیابی خواب

بررسی ابزارهای ردیابی خواب ثبت آسان: ایسنا نوشت: خستگی، هنجار جدیدی است و تعجبی ندارد كه امروزه شركت ها كالاهایی برای خواب راحت تر می فروشند.
«راكول شاه» با شور و شوق خاصی درباره ی خواب صحبت می كند. او مدیرعامل شركت «پیزز» (Pzizz) است؛ برنامه ای كه «صدای دینامیكی طراحی می كند» تا شما را «با فشردن یك دكمه» بخواباند. آقای شاه ۱۰ سال قبل از طریق اندازی برنامه ی خودش، در یك شركت نرم افزار پزشكی مشغول بود. اما چالش شخصی اش در چرت زدن و «شناسایی خواب بعنوان مسئله ی بهداشت عمومی»، به او انگیزه داد وارد این حوزه شود.
آیا او از برنامه ی خود استفاده می كند؟ «اوه خدای من! همیشه». بعنوان یك كارآفرین در حوزه ی خواب، عادت خواب او چیست؟ آیا او با چای بابونه به خواب می رود یا عادت دارد پیژامه ی خاصی بپوشد؟ «من یك تشك بنفش دارم؛ اصلاً شبیه چیزی كه شما تاكنون با یك تشك تجربه كرده اید نیست. آدم روی آن شناور می شود». او واقعاً درباره ی به خواب رفتن هیجان دارد.
آنها همه چیز - از ردیاب خواب تا دستگاه های «صدای سفید» (صدایی كه از تلفیق تمام فركانس های قابل شنیدن برای انساان تولید می شود) و لباس های با تكنولوژی پیشرفته - عرضه می دهند و ادعا می كنند كه «یك سیستم خواب پیشرفته برای استراحت و ریكاوری» می سازند كه از مواد بیوسرامیك تولید شده كه «حرارت طبیعی بدن را جذب می كند و آن را دوباره به پوست برمی گرداند».
كسب وكار در دنیای خواب پررونق است. بنا بر گزارش سال ۲۰۱۷، شركت مشاوره ی مدیریت «مك كینزی»، برآورد كرده كه صنعت بهداشت خواب - شامل هر چیزی از رخت خواب و كنترل كننده ی صدا برای خواب تا مشاوره ها و نسخه پیچیدن برای لوازم خواب - مجموعاً ارزشی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیارد دلار دارد و در یك سال قبل بیش از هشت درصد رشد كرده است؛ در زمانه ای كه توانایی ذاتی ما برای خوابیدن، در اثر كار، زندگی روزمره و شریك زندگی محدود می گردد (تحقیقات اخیر نشان داده است ۳۰ درصد از زوج های آمریكایی ترجیح می دهند جدا از هم بخوابند).
شركت كاسپر (Casper) كه یك خرده فروشی آنلاین تشك در نیویورك است، در سال ۲۰۱۵، تنها یك سال بعد از طریق اندازی شركت، ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشت. شركت انگلیسی سیمبا كه سال ۲۰۱۶ كارش را آغاز كرد انتظار دارد فروشش در یك سال آینده به ۱۰۰ میلیون پوند برسد. برنامه ی پیزز هم در اكتبر سال ۲۰۱۶ راه اندازی شده و تا حالا بیش از نیم میلیون بار در ۱۶۰ كشور جهان دانلود شده است.
دكتر گای میدوز، یكی از مؤسسان و مدیر علمی «دانشكده ی خواب» می گوید: «ما با اپیدمی بی خوابی مواجهیم. یك طوفان تمام عیار در اتاق خواب ما رخ داده و نمی گذارد ما با آرامش بخوابیم». او می گوید: «خستگی، یك عرف جدید است».
كودكان در سرتاسر جهان كمتر می خوابند. برای مثال در انگلستان، همراهان بیمارستانی كودكان زیر ۱۴ سال كه با اختلالات خواب دست به گریبانند، در ۱۰ سال قبل سه برابر شده است. مراكز كنترل و پیشگیری از بیماری ها گزارش می دهند كه یك سوم بزرگسالان آمریكایی معمولاً كمتر از میزان توصیهشده می خوابند. سازمان بهداشت جهانی سفارش می كند خواب شبانه بین هفت تا ۹ ساعت باشد اما تحقیقات سال ۲۰۱۳ بنیاد ملی خواب نشان داد كه بزرگسالان بالغ در انگلیس، شبِ جمعه به طور میانگین فقط شش ساعت و ۴۹ دقیقه می خوابند. مردم در متروی نیویورك اغلب خواب می مانند و شهردار این شهر از طرحی برای بیدار كردن آنان پشتیبانی می كند.
دكتر گای میدوز می گوید هركسی می تواند شبانه چند ساعت بخوابد اما فقط درصد كمی می توانند به طور مفید به آن عمل كنند. كارگاه آموزشی «مدرسه ی خواب» میدوز از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۰۸ به طور قابل توجهی گسترش یافته است. اكنون یكی از بزرگ ترین بخش های این كسب وكار، به كاركنان بانك ها، شركت های حقوقی، مشاوره های مدیریتی و آژانس های تبلیغاتی، برنامه ی آموزش خواب عرضه می دهد.
«اُرتوسومنیا» اختلال شدید و بسیار مدرن بی خواب شدن است. دكتر سبرا ابوت، استاد پزشكی اعصاب و روان در بیمارستان مموریال لندن به همراه همكارش دكتر كلی بارون، در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار این اصطلاح را در مقاله ای به كار برده است.
او توضیح می دهد كه بیمارانی را ملاقات كرده كه «لزوماً درباره ی وضع خوابشان شكایت نداشتند؛ نگرانی اصلی آنها این بود كه ردیاب خوابشان به آنها گفته بود كه به اندازه ی كافی یا بخوبی نمی خوابند. به نظر می رسد این دستگاه مشكل خوابی بوجود آورده كه احتمالاً بدون آن وجود نداشته باشد».
اما همه ی صنعت خواب شامل ابزارها نیست. به لطف فناوری های پیشرفته، شما از مزایای «پتوهای گرویتی (جاذبه)» در سه وزن هفت، ۹ و ۱۱ كیلوگرم بهره مند می شوید! به قول ی مایك گریلو مدیرعامل شركت، «این پتوها احساس بغل شدن یا درآغوش گرفته شدن را شبیه سازی می كنند كه سبب آزادشدن هورمون سروتونین می شود، ملاتونین را تحریك می كند، به كاهش سطح كورتیزول كه به اضطراب و افسردگی مربوط است كمك می نماید و به همین خاطر حس آرامش و ثبات را القا می كند». بعنوان یك پتوی سنگین بد هم نیست!

5656


1397/02/20
20:57:59
5.0 / 5
5158
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است