بیماری كه الكس فرگوسن را به زانو درآورد!

بیماری كه الكس فرگوسن را به زانو درآورد! ثبت آسان بیماری كه الكس فرگوسن را به زانو درآورد!


مربی مشهور ۷۶ ساله فوتبال، الكس فرگوسن اخیرا به علت خونریزی مغزی در بیمارستان بستری است و با وجود به هوش آمدن و تمركز ذهن كارشناسان اعلام نموده اند، نیازبه گذشت زمان است تا میزان صدمه های ناشی از بیماری دراو شناسایی شود.
بیماری خونریزی از مغز، سبب مرگ یك نفراز هر ۵ فرد مبتلا می شود، كارشناسان اعتقاد دارند فرگوسن دچار مشكلی به نام (subarachnoid haemorrhage) شده است و می تواند دراثر سكته مغزی به وجود آید یا سبب فلجی یا مشكل در تكلم شود. كارشناسان علت مبتلا شدن به این اختلال را مصرف سیگار برای سال ها، فشارخون بالا و كنترل نشده و استرس بیش ازحدمی دانند. افرادی كه دچار این مشكل می شوند درصورت صدمه بخش بزرگی از مغز دچار معلولیت جسمی و ذهنی و نیازمند مراقبت ۲۴ ساعته می شوند.
كارشناسان اكنون درحال بررسی وضعیت فرگوسن و شناسایی عواملی چون خونریزی مغزی، وجود لخته خونی مغزی، ناتوانی در حفظ تعادل، تكلم و بررسی توان ذهنی دراو هستند.خوشبختانه بعد از به هوش آمدن، توان ذهنی فرگوسن مثبت بوده است و حتی سوالی درباره مسابقه های ورزشی از اعضای خانواده خود پرسیده است.این نوع خونریزی به شدت درسال های اخیر در دنیا افزایش یافته است و كارشناسان درهر۲۰ مورد سكته مغزی یك مورد از این حالت را شناسایی كرده اند.علامت های این بیماری شامل سردرد ناگهانی، افت دمای بدن، سفت شدن گردن، حساسیت به نور، دو بینی، ناتوانی درگفتار و بیان كلام های نامفهوم، از دست دادن سطح هوشیاری، تشنج و به كما رفتن است. كارشناسان از دارو های رقیق كننده خون برای كاهش عارضه های كوتاه مدت این بیماری استفاده می نمایند و بیمار معمولاً نیاز به جراحی، بستری در بخش ICU و كلاس های بازتوانی دارد. برخی مواقع هم این بیماری دراثر بلند كردن اجسام سنگین، مصرف مواد دخانی، كم تحركی، اضافه وزن، رژیم غذایی حاوی نمك و خوراكی های پرچرب و شیرین، مصرف برخی داروها، سابقه خانوادگی، استفاده از هواپیما و مواردی از این دست به وجود می آید.
كارشناسان برای جلوگیری از بروز این بیماری مصرف مواد غذایی سالم، ورزش كردن، كنترل وزن و فشارخون و انجام معاینه های دوره ای را سفارش می كنند. 2323

1397/02/21
18:35:33
5.0 / 5
4726
تگهای خبر: كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است