كسب ۱۰ مدال توسط مخترعان ایرانی در نمایشگاه ایتكس مالزی

كسب ۱۰ مدال توسط مخترعان ایرانی در نمایشگاه ایتكس مالزی ثبت آسان: ایرنا نوشت: گروه مخترعان و مبتكران نوجوان و جوان ایرانی شركت كننده در بیست و نهمین دوره نمایشگاه و مسابقات بین المللی اختراعات مالزی ؛ایتكس 2018؛ موفق به كسب 10 مدال رنگارنگ و سه جایزه ویژه شد.


بیست و نهمین دوره نمایشگاه و مسابقات بین المللی اختراعات مالزی در ایام 20 تا 22 اردیبهشت در مالزی برگزار گردید كه گروه مخترعان نوجوان و جوان ایرانی موفق به كسب 2 مدال طلا، 2 نقره و 6 مدال برنز و همینطور سه جایزه ویژه از كشورهای تایوان، اندونزی و كره جنوبی در این رقابت ها شد.
مدال های طلای این دوره از مسابقات مالزی در مراسمی ویژه در مركز همایش های شهر كوالالامپور به برندگان اهدا شد.
در این دوره از نمایشگاه سه روزه بین المللی فناوری، اختراع و نوآوری مالزی، 10 مخترع ایرانی در رده های سنی مختلف اختراعات خویش را در رشته های مختلف در این نمایشگاه در كنار اختراعات بیش از 20 كشور جهان در معرض دید عموم قراردادند.
'كامیار فرامرزی' مدیر بخش جوانان دفتر فدراسیون بین المللی مخترعین در ایران و سرپرست گروه اعزامی به این مسابقات در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، یكی از نكات مثبت نمایشگاه امسال را حضور مخترعان جوان و نوجوان ایرانی دانست كه میانگین سنی آن ها بین 16 تا 17 سال است.
وی اضافه كرد: دلیل این حضور به تلاش های مدارس و دبیرستان ها بازمی گردد كه با تمركز بر آموزش خلاقیت از سطوح پایه در تلاش است تا بتواند در این زمینه نقش مهمی ایفا كند.
فرامرزی با این عنوان كه داوران و بازدیدكنندگان در اولین ساعات نمایشگاه از اختراعات جوانان ایرانی به خوبی استقبال كردند، اضافه كرد: این نمایشگاه می تواند محلی برای معرفی اختراعات و همینطور گرفتن ایده و بازخورد از جانب داوران و بازدیدكنندگان باشد.
مخترعان ایرانی حاضر در این نمایشگاه با هماهنگی موسسه مخترعین و پژوهشگران كه نماینده فدراسیون جهانی مخترعین در ایران به حساب می آید در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی فناوری، اختراع و نوآوری مالزی حضور بهم رساندند.
این موسسه در سال 2003 فعالیت خویش را آغاز كرد و از سال 2006 به عضویت فدراسیون جهانی مخترعین درآمد.
'فرامرزی' هدف از شركت در این نمایشگاه را معرفی هر چه بیشتر ظرفیت های علمی نوجوانان و جوانان ایرانی عنوان نمود و اظهار داشت كه در دوره تحریم ها هم به رغم فشارهای بین المللی ما موفق به برافراشتن پرچم ایران در مناسبت های مختلف در نمایشگاه های اختراعات در جهان شدیم اما درعین حال فرصت های بیشتری برای مطرح شدن در عرصه های بین المللی برای مخترعان ایرانی وجود دارد.
وی در بخش دیگری از این گفت وگو به اهمیت ارتباط دادن اختراعات با صنعت اشاره نمود و اظهار داشت كه این قبیل نمایشگاه ها فرصت هایی تولید می كنند تا صنایع از اختراعات موجود استفاده كنند.
مخترعان ایرانی در این نمایشگاه در بخش های مختلف ازجمله در بخش خودرو و حمل ونقل، الكتریسیته و الكترونیك، محیط زیست و انرژی های تجدیدپذیر، اقلام خانگی و محصولات مراقبت فردی اختراعات خود عرضه نموده اند.
ایتكس یكی از مهمترین نمایشگاهها و مسابقات بین المللی درزمینه اختراعات علمی در جهان است كه در 28 سال قبل به صورت پیوسته برگزار شده است.
بیست ونهمین دوره نمایشگاه و مسابقات بین المللی اختراعات مالزی 'ایتكس 2018' با حضور یك هزار نفر از مخترعان جوان از 23 كشور مختلف در زمینه های مختلف علمی و فنی در كوالالامپور برگزار گردید.
مالزی، ایران، اندونزی، تایوان، كره جنوبی، عربستان سعودی، تایلند، لهستان، رومانی، آلمان، قطر، مصر، كویت، بنگلادش ازجمله كشورهای شركت كننده دراین نمایشگاه و مسابقات علمی - فناوری بودند.


5656


1397/02/24
13:46:29
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است