رییس سازمان مركزی تعاون روستایی ایران؛

دست سودجویان را از سپرده های كشاورزان كوتاه می نماییم

دست سودجویان را از سپرده های كشاورزان كوتاه می نماییم ثبت آسان: تهران- مدیر عامل و رییس سازمان مركزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: نخواهیم گذاشت عده قلیلی سودجو و صاحب نفوذ جیب خویش را با اموال و سپرده های كشاورزان زحمت كش پر كنند.


به گزارش روز جمعه ایرنا از سازمان مركزی تعاونی روستایی ایران، «حسین شیرزاد» در جلسه ستادی ساماندهی واحد های اعتباری تصریح كرد: اصلاحات بنیادین در سازمان تعاون روستایی بدون همراهی مدیران سیستم تعاونی، به هرج و مرج و بی سازمانی ختم خواهد شد.
وی با اشاره به وضعیت واحدهای اعتباری سازمان تعاون روستایی اظهار داشت: وضعیت امروزین واحدهای اعتباری یك اتفاق و تصادف نیست بلكه حاصل یك مدیریت توام با تسامح و تساهل و نتیجه انتخاب های نادرست مدیریتی مان طی 10 سال اخیر است.
مدیر عامل و رییس سازمان مركزی تعاون روستایی ایران خاطرنشان كرد: هیچ راه جادویی جز محدود كردن شیوه های مدیریتی بی حساب و كتاب و مطالعه نشده این واحدها وجود ندارد و یكی از رویكردهای مهم ارزیابی مدیران استانی، بطور قطع شیوه مقابله آنها با این واحدهای اعتباری خواهد بود.
شیرزاد اظهار داشت: فساد و ناكارامدی در واحدهای اعتباری محصول سوء مدیریت و برداشت ها از مفاهیم مالیه خرد در نظام تعاونی ها در دوره ای است كه هیچ استاندارد حسابداری و مالی قابل قبول، نهاد نظارتی تعریف شده و پروتكل های بانكی یا صندوق داری نداریم و همینطور مفاهیم بانكداری را نمی فهمیم و اصولا كفایت و دانایی و دانش لازم را در حوزه های مالی، حسابداری و پولی نداریم.
مدیر عامل و رییس سازمان مركزی تعاون روستایی ایران تصریح كرد: مداخله گری غیرمجاز در بازارهای پولی در قالب واسطه گری های وجوه و اعتبارات، یك اشتباه فاجعه بار است.
وی ادامه داد: به صورت سریع باید رشد واحدهایی كه احیانا مورددار هستند متوقف شود و از عضویت اعضای غیر عضو شبكه تعاونی ها و مصارفی غیر از مصارف بخش كشاورزی جلوگیری كرد.
مدیر عامل سازمان مركزی تعاون روستایی ایران اظهار داشت: با هر مدیری كه در این معركه مفسده آمیز معاضد، مباشر یا آمر به این منكر باشد، و سریعا برخورد خواهد شد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، فهرست بانك ها و موسسه های اعتباری، در پایگاه اطلاع رسانی بانك مركزی به نشانی WWW.CBI.IR درج شده است.
اقتصام**۹۱۸۶**1584


1397/03/11
12:21:05
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: بانك , سازمان , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است