ایران گسترده ترین شبكه خطوط انتقال گاز خاورمیانه را دارد

ایران گسترده ترین شبكه خطوط انتقال گاز خاورمیانه را دارد ثبت آسان: تهران- مدیرعامل شركت انتقال گاز ایران اظهار داشت: ایران با برخورداری از افزون بر 36 هزار كیلومتر خط لوله و81 ایستگاه تقویت فشار گاز و 9 پایانه صادرات و واردات گاز، رتبه نخست خاورمیانه و رتبه چهارم جهان را بعد از آمریكا، روسیه و كانادا به خود مختص كرده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی، ظرفیت تولید گاز كشور افزوده و زمینه برای افزایش صادرات فراهم گشته است.
اكنون ظرفیت تولید گاز كشور به روزانه 850 میلیون مترمكعب رسیده است كه تا آخر برنامه ششم توسعه به یك میلیارد و 200 میلیون مكعب در روز افزایش می یابد.
تاكنون به بیش از 22 میلیون و 356 هزار و 665 مشترك معادل 70 میلیون نفر در كشور گازرسانی شده است.
در همین پیوند، مدیرعامل شركت انتقال گاز ایران جایگاه صنعت گاز كشور را تشریح و اعلام نمود ظرفیت انتقال بیش از 260 میلیارد مترمكعب گاز در سال وجود دارد.
به گزارش دوشنبه تارنمای شركت ملی گاز ایران، «سعید توكلی» اضافه كرد: طبق برنامه، بازرسی های سالیانه تاسیسات در شهریورماه آخر می یابد و با اطمینان خاطر به استقبال فصل سرد و تامین پایدار جریان گاز حركت می نماییم.
وی درباره سیاست ها و اقدام های این شركت جهت استفاده از تجهیزات و كالاهای ایرانی اظهار داشت: پشتیبانی و حمایت لازم در بكارگیری ظرفیت و استعداد صنعتی- تولیدی (سرمایه گذاری موجود) و فراهم سازی زیرساخت مناسب جذب و هدایت سرمایه گذاری های جدید معطوف به خودكفایی و ارتقای بهره وری ملی بعنوان یك «مركز كارآفرین»، اصلی ترین اقدام شركت انتقال گاز ایران در این زمینه است.
به گفته توكلی، پشتیبانی از سازندگان داخلی و تولید فرصت برای صنعتگران و مبتكران توانمند داخلی با جلوگیری از ثبت سفارش و ورود كالاهای مشابه خارجی دارای امكان ساخت داخل، استفاده حداكثری از ظرفیت سازندگان داخلی و تكمیل ظرفیت آنها در خریدهای پروژه ای و نگهداشت به منظور قطع وابستگی به تامین كنندگان خارجی و اشتغال زایی در داخل كشور برگ دیگری از اقدام های انجام شده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال 1397 را «حمایت از كالای ایرانی» اعلام نمودند.
دولت هم در بخشنامه ای، همه دستگاه های دولتی را از خرید كالاهای خارجی كه مشابه خارجی دارند، منع كرد.
ساماندهی واردات و صادرات و پشتیبانی از خودكفایی در تولید كالاهای راهبردی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است كه در سال 1392 ابلاغ گردید.
پس از آن، سال 1395 از جانب رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال 1396 هم «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود.

اقتصام*2022*1961*


1397/05/08
22:16:14
5.0 / 5
4979
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است