استاندار البرز:

نقش تولید در افزایش اشتغالزایی

نقش تولید در افزایش اشتغالزایی به گزارش ثبت آسان استاندار البرز با اشاره به اینكه راهبرد كشور تولید اشتغال برای جوانان است، اظهار داشت: اگر به افزایش تولید كمك كنیم، بستر تولید شغل را فراهم كرده ایم.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، محمدعلی نجفی، عصر دوشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان كه در شركت تولیدی ایران آوند فر تشكیل شد، با یادآور شدن شرایط كشور در سال های 59، اضافه كرد: آن برهه در روزهایی كه ایران اسلامی با مشكلات عدیده مواجه بود و جنگ تحمیلی هشت ساله كه از جانب یك فریب خورده با اندیشه های استكباری علیه كشورمان تحمیل شده بود، در شرایطی كه خیلی ها سودای خروج از كشور را پیدا كردند و ناامیدی سیطره داشت، گروه هایی وارد میدان شدند كه چرخ تولید كشور را به شتاب درآوردند.
وی با تشریح شرایط حساس دوران هشت سال دفاع مقدس در كشور و نیازهای داخلی، اضافه كرد: در آن سال ها شاهد آن بودیم كه عده ای در سنگر دفاع از كیان كشور خدمت می كردند و گروهی دیگر هم سنگر تولید را به دست گرفتند تا برای تامین كالاهای داخلی مورد نیاز صف تشكیل نشود.
وی تصریح كرد: آن دوران تولید شرایط سختی داشت، اما پویایی تولیدگران ما متوقف نشد و امروز به خودكفایی داخلی هم رسیده ایم.
استاندار البرز با اشاره به تنگناهایی كه فرا روی تولیدكنندگان وجود دارد، اظهار داشت: امروز ما در مقابل سه میلیون و اندی بیكار كه سال ها با رنج و مشقت فارغ التحصیل شده اند، مسئول هستیم.
وی با اشاره به اشتغالزایی این واحد تولیدی، خاطرنشان كرد: در این شركت بیش از هزار و 200 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیروی انسانی متخصص در حال تلاش برای تولید كشور هستند و این حركتی پرارزش است.
وی در ادامه بیان كرد: امكانات خوبی در حوزه تجهیزات دانش بنیان در استان وجود دارد كه پتانسیل خوبی است و باید از آن بهره مند شویم.
استاندار البرز با تاكید بر حمایت از اندیشه های بلند در حوزه تولید و اشتغال، ادامه داد: تمام تنگناهای نظام تولیدی با جدیت، باید همت و تلاش برداشته شود و باید به تولید كمك كنیم تا به اشتغال دست یابیم.
استاندار البرز با اشاره به ارتباط آمار مهاجرت جوانان به خارج از مرزها، خاطرنشان كرد: بخشی از مهاجرت های جوانان هم ناشی از بیكاری است و ما باید امید را برای جوانان فراهم كنیم.
نجفی با تاكید بر اینكه برای حمایت از تولید با احدی تعارفی نداریم، خاطرنشان كرد: برای حمایت از تولید و رفع موانع آن باید رسا فریاد بزنیم.
استاندار البرز با اشاره به اینكه این واحد از مراكز نمونه در كشور است، اظهار داشت: در سالهایی كه راهبرد اقتصاد مقاومتی دغدغه بزرگ كشور است باید بدور از شعار دادن دغدغه ها را درك و لمس كنیم و برای رفع موانع تلاش كنیم.
وی با تاكید بر پیگیری مطالبات تولیدی استان، اضافه كرد: با جدیت برنامه های حمایت از تولید مورد پیگیری قرار گیرد.
استاندار البرز همینطور نقش اتاق بازرگانی را هم در تحقق اهداف اشتغالزایی مهم خواند و اظهار داشت: انتظار ما از اتاق بازرگانی بسیار زیاد است و باید حضور پارلمان بخش خصوصی هم بیش از پیش نمایان باشد.
وی بیان كرد: فرصتی كه امروز برای حمایت از تولید باید داشته باشیم همیشگی نیست، صادقانه عمل كنیم تا خداوند هم در ادامه راه ما را كمك كند.
جلوگیری از قاچاق محصولات بهداشتی، _ آرایشی، بیمه و مالیات، نگاه با دید ارفاق به سرمایه گذار در استان، عمده دغدغه طرح شده از جانب این شركت تولیدی دارویی بود.
این شركت از صادركنندگان برتر استان و بعنوان واحد نمونه استاندارد كشور انتخاب شده است.
7413/1535خبرنگار: معصومه مهتاب**انتشار دهنده: داریوش غفاری

 

1396/08/01
21:51:08
5.0 / 5
4784
تگهای خبر: اشتغال , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است