استاندار:

معرفی كنندگان محتكران در خراسان شمالی جایزه می گیرند

معرفی كنندگان محتكران در خراسان شمالی جایزه می گیرند ثبت آسان: بجنورد- استاندار خراسان شمالی با تاكید بر نقش مردم در شناسایی محتكران و نظارت بر بازار اظهار داشت: مردم استان در صورت شناسایی و معرفی محتكران، جایزه دریافت می كنند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا محمدرضا خباز روز یكشنبه در همایش ماده 6 پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان استان تصریح كرد: مردم با عرضه گزارش های احتكار به سامانه 124 و یا سامانه 135 می توانند از جایزه تشویقی منظور شده، برخوردار شوند.
وی، احتكار كالاهای مورد نیاز مردم، بخصوص در این شرایط را بی انصافی خواند و اظهار داشت: نباید نسبت به گرانفروشی ها و وضعیت بازار بی تفاوت و تماشاچی بود.

* قانون پشتیبانی از مصرف كنندگان خوب اجرا نشد
استاندار خراسان شمالی با تاكید بر ضرورت ارتقای آگاهی مصرف كنندگان نسبت به حقوق خود اظهار داشت: قانون پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان در این استان بخوبی اجرایی نشده است.
وی تصریح كرد: مصرف كنندگان بخصوص اكنون كه در شرایط سخت هستیم، نیاز به مشاوره حقوقی دارند و باید نسبت به حقوق خود بیشتر آشنا گردند.
وی با اشاره به عضویت هزار و 861 نفر در انجمن پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان و تولیدكنندگان استان، اضافه كرد: اگر این اعضا تا كنون آموزش های لازم را دیده بودند، اكنون در بازار مشكلی نداشتیم.
وی از اعلام آمادگی سپاه برای نظارت بر بازار و جلوگیری از احتكار و اختفای كالاها اطلاع داد و اظهار داشت: سپاه اعلام نموده كه 150 نیرو را برای نظارت بر بازار استان در اختیار قرار می دهد.
استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینكه اگر نظارت نباشد، وضعیت بدتر می شود، اظهار داشت: آنچه اكنون سبب گلایه مردم شده و می تواند سبب فاصله میان مردم و حاكمیت شود، نبود نظارت و تفاوت نرخ از مغازه ای تا مغازه دیگر است.
در این همایش از 22 تن از افراد برگزیده در زمینه رعایت حقوق مصرف كنندگان قدردانی گردید.
7185/5132


1397/06/11
13:10:58
5.0 / 5
4501
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است