رییس كل بانك مركزی: آمریكا در تحریم كامل نفت ایران ناكام شد

رییس كل بانك مركزی: آمریكا در تحریم كامل نفت ایران ناكام شد ثبت آسان: تهران- رییس كل بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد «امروز دیگر بر همگان مسجل شده است كه آمریكا در تحریم كامل نفت ایران و به صفر رساندن آن به هر علت و بهانه ای ناكام شده است».


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، عبدالناصر همتی عصر جمعه در یادداشت صفحه اینستاگرام خود نوشت: با معافیت تدریجی كشورهای مختلف از تحریم خرید نفت ایران، فضای آتی تجاری و در آمدی كشور مشخص تر می گردد.
وی افزود: بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران كه در ماه های اخیر ذخایر ارزی خویش را به حد مطلوب رسانده است، متناسب با شرایط در حال تغییر، حتی در شرایط بسیار نامتحملِ به حداقل رسیدن صادرات نفت، برنامه مناسب را دارد.
«بانك مركزی با تنظیم دقیق منابع و مصارف ارزی كشور تلاش خویش را همانطور كه در هفته های اخیر نشان داد بر ثبات بازار پول و ارز تمركز كرده و تقویت تدریجی و روز افزون پول ملی و افزایش رقابت پذیری اقتصاد و جلوگیری از نوسانات را هدف قرار داده است».
همتی اضافه كرد: بانك مركزی همراه با برنامه ریزی برای تعادل بازار ارز و كنترل تورم، برای توجه به وضعیت معیشتی و رفاهی مردم بخصوص دهك های پایین درآمدی كنار دولت قرار دارد و از هیچ كوششی فروگذار نیست.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، یك مقام بلندپایه دولت آمریكا امروز به خبرگزاری «بلومبرگ» این كشور اعلام نمود واشنگتن به هشت كشور مانند ژاپن، هند و كره جنوبی اجازه می دهد بعد از آغاز اجرای موج دوم تحریم ها به خریداری نفت ایران ادامه دهند.
به نوشته این رسانه، چین هم جزو كشورهایی است كه اجازه خریداری نفت ایران را دریافت كرد اما مذاكرات با پكن در این باره ادامه دارد.
چهار كشور دیگر معرفی نشده است.

اقتصام*7561*1961*


1397/08/11
23:46:17
5.0 / 5
4991
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است