طرح آبیاری زیرسطحی در نهبندان به بهره برداری رسید

طرح آبیاری زیرسطحی در نهبندان به بهره برداری رسید ثبت آسان: بیرجند - طرح آبیاری زیرسطحی 72 هكتاری با حضور وزیر جهاد كشاورزی در اسماعیل آباد نهبندان به بهره برداری رسید.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا وزیر جهاد كشاورزی عصر جمعه در آیین افتتاح این طرح كه معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان استانی و محلی حضور داشتند، اظهار داشت: آبیاری زیرسطحی از روش های نوین آبیاری است كه علاوه بر فواید سایر روش ها، سبب تبخیر كمتر آب می گردد.
محمود حجتی تصریح كرد: در این روش آب بیشتر از 50 سانتیمتر زیر زمین و كنار ریشه استفاده می گردد كه با حداقل مصرف بالاترین راندمان را دارد.
وی با اشاره به ظرفیت های مرتع در خراسان جنوبی اضافه كرد: شترداری با طبیعت این استان سازگار است و خارشتر هم با قابلیت كشت می تواند در این منطقه قابل استفاده باشد.
وزیر جهاد كشاورزی تصریح كرد: باید با همكاری همه بخش ها ظرفیت های موجود و سازگار با طبیعت تقویت شود.
وی طرح ترسیب كربن را یكی از طرح های موفق در استفاده از طبیعت دانست و اظهار داشت: امیدواریم پتانسیل های این استان به خصوص مرز بیشتر از پیش مورد توجه مسئولان قرار گیرد و با پیگیری، اعتبارات موردنیاز مردم هم به سمت اجرای این گونه طرح ها سوق داده شود.
حجتی خاطرنشان كرد: مشكلات مربوط به قنوات و كشت و صنعت هم پیگیری می گردد.
مدیر جهاد كشاورزی شهرستان نهبندان هم با اشاره به مشخصات طرح آبیاری زیرسطحی اسماعیل آباد اظهار داشت: این طرح در سطح 72 هكتار با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد و 857 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
محمد مالكی بیان كرد: 15 میلیارد و 171 میلیون ریال اعتبار این طرح آبیاری دولتی و 2 میلیارد و 686 میلیون ریال آن با استفاده از خودیاری مردم تامین شده است.
وی از صرفه جویی 316 هزار و 800 مترمكعبی در سال با اجرای این طرح اطلاع داد و اظهار داشت: هدف از اجرای طرح، افزایش بهره وری آب نسبت به سایر سیستم های تحت فشار و امكان تولید PLC بوده است.
وزیر جهاد كشاورزی ظهر امروز (جمعه) وارد خراسان جنوبی شد و از گلخانه پرورش گل رز در بیرجند و مجتمع كشت و صنعت بیدمشك سربیشه هم بازدید نمود.
حجتی فردا (شنبه) به منظور افتتاح و بازدید طرح های كشاورزی به شهرستان های قاینات، بشرویه و فردوس در استان خراسان جنوبی سفر می كند و در سومین روز سفرش میهمان مردم طبس خواهد بود.
استان خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد و كشاورزی از مزیت های اصلی اقتصادی این استان در كنار معدن و گردشگری می باشد.
9893*3028


1397/08/18
22:56:44
5.0 / 5
4418
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است