خرید خشكبار پایتخت نشینان 75 درصد كاهش پیدا كرد

خرید خشكبار پایتخت نشینان 75 درصد كاهش پیدا كرد ثبت آسان: تهران- رئیس اتحادیه آجیل و خشكبار تهران اظهار داشت: فروشندگان آجیل و خشكبار طی روزهای اخیر به علت افزایش قیمت، حدود یك چهارم سال قبل در بازار بیشتر فروش نداشته اند.


مصطفی احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افزایش قیمت آجیل و خشكبار در بازار مربوط به چند وقت اخیر نیست و از اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری شروع شده است.
وی كمبود تولید در داخل، نوسانات نرخ ارز و هم فعالیت دلالان را به ترتیب مهمترین علت های افزایش قیمت خشكبار برشمرد و كمبود تولید را مهمترین عامل خواند.
رئیس اتحادیه آجیل و خشكبار تهران حدود 20 تا 30 درصد علت افزایش قیمت ها را ناشی از فعالیت برخی دلال بازی ها در بازار اعلام نمود.
وی اظهار داشت: پیشنهاد داده ایم فرآیندی تولید شود تا كالاها مستقیم در اختیار مغازه داران و سپس خرده فروشان قرار گیرد.
به گفته رئیس اتحادیه آجیل و خشكبار تهران میزان تولید در كشور نسبت به سال قبل به صورت متوسط با افت 50 تا 60 درصدی همراه بوده است كه دلیل آن هم به وضعیت جوی، سرمازدگی و از بین رفتن درختچه ها بر می گردد.
احمدی به كاهش 70 و 80 درصدی تولید پسته و گردو اشاره و رشد قیمت پسته را در بعضی مواقع بیشتر از 100 درصد اعلام نمود و اظهار داشت: رشد قیمت مغز پسته به دلیل نداشتن پوست بیشتر بوده است.
وی با اشاره به اینكه اعضای اتحادیه به هیچ عنوان موافق چنین افزایش قیمتی در بازار نیستند تصریح كرد: ما خواهان تولید زمینه های لازم برای كاهش قیمت ها و در نتیجه افزایش میزان فروش واحدهای صنفی هستیم.
احمدی در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت بازار آجیل و خشكبار شب یلدا اظهار داشت: با وضعیت موجود انتظار افزایش قیمت بیشتر از قیمت های كنونی برای این محصولات در این مناسبت وجود ندارد چونكه میزان فروش بشدت كاهش داشته و پیش بینی می گردد كه در این مناسبت هم با كاهش میزان فروش مواجه باشیم.
تعداد واحدهای صنفی عرضه آجیل و خشكبار دارای مجوز در پایتخت افزون بر یك هزار واحد گزارش شده است.

تهرام/9206/ 1008


1397/08/30
15:03:38
5.0 / 5
4853
تگهای خبر: بازار , تولید , رئیس , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است